Bilgisayar çalışırken elektrik giderse sorun olur mu?

Keremmxo78

Hectopat
Merhaba Rust oynuyordum birden elektrik gitti hemen geri geldi. Şimdi tekrar oyuna girdim oynuyorum herhangi bir sıkıntı yok. Ama parçalara bir şey olmuş mudur?

Sistemim:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte RTX 2060.
B450M S2H anakart.
Corsair Vengeance 8x2 16 GB RAM.
WD Blue 500GB M.2 SSD.
Corsair CV550 80+ PSU.

Dostum sakin ol Türkiye burası, benim sistemimde de en az 4 kere elektrik kesintisi yaşandı. Şu anlık bir problem yok. Çalıştığına göre sende de yok demek ki. Muhtemelen bu kesinti de son olmayacak. :) sadece Windows kayıt defterine yönelik bir işlemin varsa problemler yaşama oranın artar, SSD zarar görebilir, Windows sorun yaşayabilir. Onun dışında donanımsal arızalar pek nadirdir.

Fazla olmaz. Ben bilgisayar kullanırken kaç kere elektrik gitti ben hâlâ kullanıyorum. Ama dikkatli olmak lazım, nadiren de olsa depolama birimi sakatlanabilir.

Anlık bir veri kaybı Windows'un bozulmasına bile yol açabilir, özellikle bu sorun HDD'de olur. Windows arkada işlem yaparken bir anda giderse bozulmaya yol açabilir.

Anlık bir veri kaybı Windows'un bozulmasına bile yol açabilir, özellikle bu sorun HDD'de olur. Windows arkada işlem yaparken bir anda giderse bozulmaya yol açabilir.
Fazla olmaz. Ben bilgisayar kullanırken kaç kere elektrik gitti ben hâlâ kullanıyorum. Ama dikkatli olmak lazım, nadiren de olsa depolama birimi sakatlanabilir.
Elektrik kesintilerinde en çok etkilenen kısım harddisktir. O çalışıyorsa sorun yok.
Bence bir şey olmaz.
Ani güç kesintilerinde özellikle de kaliteli bir anakartınız veya güç kaynağınız yoksa depolama biriminiz ciddi derecede hasar görebilir. Bir kere olduğu için net bir şey demek doğru olmaz, hasar görmemiştir muhtemelen.
Dostum sakin ol Türkiye burası, benim sistemimde de en az 4 kere elektrik kesintisi yaşandı. Şu anlık bir problem yok. Çalıştığına göre sende de yok demek ki. Muhtemelen bu kesinti de son olmayacak. :) sadece Windows kayıt defterine yönelik bir işlemin varsa problemler yaşama oranın artar, SSD zarar görebilir, Windows sorun yaşayabilir. Onun dışında donanımsal arızalar pek nadirdir.
1 saattir oynuyorum bir sıkıntı yok. Her şey normal. Bir şey olmadı galiba :) . En yakın zamanda UPS almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı