Çözüldü Bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nightwishw

Decapat
Bilgisayarı uzun zamandır temizlemiyordum şimdi temizleyeyim dedim öyle kaba görünen tozları aldım, termal macunu yeniledim, işlemci fanını takarken biraz sorun yaşadım ama taktım.
Bilgisayarı açmaya çalıştım ama ekran gelmiyor. Acc ışığı yanmıyor, diskten olabileceğini düşündüm değiştirdim yine olmadı BIOS pilini çıkarttım taktım yine olmadı RAM'lerin yerini değiştim temizledim yine olmadı bunların dışında çözüm bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

(Termal macunun zarar vereceğini sanmıyorum pinlere bulaşmamış.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sonuç aynı hocam sanırım tek çare servise götürmek kaldı.

BIOS'u çıkarıp takmadan açmayı deneyin.
Eğer olmazsa, PC'yi kapatın. BIOS pilinden değildir o zaman. BIOS'u yeniden takıp RAM'lerin 1'ini çıkarıp sırasıyla deneyin. 1 RAM veya soket hasarlı olabilir eğer oda olmazsa, 1 RAM'i çıkarıp deneyin o da olmazsa diğer RAM'i çıkarıp deneyin. Yine olmazsa tek çare servise götürmek.
Ekrana uyarı gelmiyor, VGA Girişlerinide kontrol ettim bir sıkıntı yok.

Yaptım hocam olmadı.
Bilgisayar da 2 adet ışık var. Pow ( Power ) ve acc normalde acc ışığının yanması gerekiyor ama yanmıyor.
Hocam görüntü gelmemesi durumda monitörü açtığınızda bir uyarı ile karşılaşmanız gerekiyor. Tane tane gidelim. Kasayı güç tuşuyla açtınız fanlarınız çalışıyor sıkıntı yok bilgisayar kapanmıyor o kısmı tamam. Peki kasa çalıştığında monitörde ne var? Ayrıca ACC ışığı dediğiniz nedir?

Hocam görüntü gelmemesi durumda monitörü açtığınızda bir uyarı ile karşılaşmanız gerekiyor. Tane tane gidelim. Kasayı güç tuşuyla açtınız fanlarınız çalışıyor sıkıntı yok bilgisayar kapanmıyor o kısmı tamam. Peki kasa çalıştığında monitörde ne var? Ayrıca acc ışığı dediğiniz nedir?

Hocam uyarı almıyorum, monitör gayet sağlıklı çalışıyor. Acc sanırım bir donanımın çalışıp çalışmadığını gösteriyordu ne olduğunu bende tam olarak bilmiyorum ama ekran geldiği zaman bu ışık yanıyor ekran gelmediği
zaman yanmıyor.

Dosya Ekleri

• 20210813_164729.jpg
    20210813_164729.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 64
Hocam uyarı almıyorum, monitör gayet sağlıklı çalışıyor. Acc sanırım bir donanımın çalışıp çalışmadığını gösteriyordu ne olduğunu bende tam olarak bilmiyorum ama ekran geldiği zaman bu ışık yanıyor ekran gelmediği.
Zaman yanmıyor.

Acc doğrulama demektir. Doğrulamamış. Ekran kartınızı çıkarıp VGA soketini anakarta takıp oradan görüntü alın?

Sonuç aynı hocam sanırım tek çare servise götürmek kaldı.

Eğer olmazsa, PC'yi kapatın. BIOS pilinden değildir o zaman. BIOS'u yeniden takıp RAM'lerin 1'ini çıkarıp sırasıyla deneyin. 1 RAM veya soket hasarlı olabilir eğer oda olmazsa, 1 RAM'i çıkarıp deneyin o da olmazsa diğer RAM'i çıkarıp deneyin. Yine olmazsa tek çare servise götürmek.

Çözüm

Hocam bu işlemi şimdi yaptım, 1 RAM hasarlı sanırım. Ama diğer RAM çalışıyor görüntü geldi yani yardımlar için teşekkürler.

Geri
Yukarı