Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

520M'in üzerinde de ekran kartı mevcut. Sendeki modelde Samsung özellikle iptal etmediyse o da çalışıyordur. Daha önce bunu farkettiysen ekran kartından değildir. Sendeki modelde işlemcinin ekran kartı iptal edilmişse o zaman ekran kartından dolayı olabilir. O durumda yapabileceğin batarya, soğutucu blok ve fişi çekip GPU çipinı 7-8dk saç kurutma makinasıyla ısıtmak, çip soğuyunca toplayıp makineyi çalıştırmak. Bu işlemden sonra çalışırsa ekran kartından olduğu kesinleşir.
Sorun grafik kartından ise bu çözüm geçici olur. Sıklaşan frekanslarda bu işi yapman gerekir. Gün gelir tamamen ölür.

Dediğin taktığı denedim söktüm anakartı çıkarttım. 8 dakika kurutma makinesini tuttum soğumasını bekleyip tekrar kurdum. Fakat yine aynı şekilde siyah ekranla bakışıyorum.

İşlemcisi i5 520M, ekran kartı ise Geforce GT330M.
Geçmiş olsun bende az önce masaüstü bilgisayarımda aynı şey oldu sürekli kendi kendine kapanıyordu ve 1-2 saat oyun oynadım ama sonra kapandı açmayı denedim bilgisayarın güç düğmesine basıyorum fanlar dönüyor hdd sesi geliyor ama ekran ve klavye mouse rgb si gelmiyor inşallah duzeltirsin

Windows kuruluyken oyun oynarken, tarayıcıda gezerken vs. kilitleniyordu. Linux kurdum arka planda youtube videosu açınca bilgisayar kapanmıyordu ama o da bir yere kadar dayandı. Şu an hiç açılmıyor. HDD değiştirdim, 2 adet RAM var onları da tek tek slot değiştirerek denedim fakat olmuyor.
Aynı problem bende de var, soruna bir çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı