Bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

Tursu_Bidonu

Hectopat
RAM
Kingston 8 GB
SSD veya HDD modeli
Seagate 1 TB
Ekran kartı
RX550
Anakart
MSI H81M
İşlemci
İntel Core İ5
Merhaba, bilgisayar iki gün önce açılışta kendiliğinden kapandı, bir müddet güç düğmesine basmama rağmen açılmadı. Daha sonra ekran kartı, RAM, BIOS pili söküp denedim, bu sefer açıldı fakat kendi kendine reset atmaya başladı. RAM'in slotunu değiştirdiğimde reset atma sona erdi, monitörü bağladığımda ise görüntü gelmemeye başladı. PSU değiştirdim, monitör kablosunu anakarta bağladım ama hâlâ görüntü gelmiyor. Sizce problem nedir? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Merhaba, bilgisayar iki gün önce açılışta kendiliğinden kapandı, bir müddet güç düğmesine basmama rağmen açılmadı. Daha sonra ekran kartı, RAM, BIOS pili söküp denedim, bu sefer açıldı fakat kendi kendine reset atmaya başladı. RAM'in slotunu değiştirdiğimde reset atma sona erdi, monitörü bağladığımda ise görüntü gelmemeye başladı. PSU değiştirdim, monitör kablosunu anakarta bağladım ama hâlâ görüntü gelmiyor. Sizce problem nedir? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Eğer çok fazla ısındıysa ekran kartı chipset problemi olabilir sadece ekran kartını sökünce görüntü geliyor mu?

Bundan 2 ay önce aynı sorun bende de oldu. Tamirciye götürdüğümde anakart'ın bir chip'in de sorun var dedi. Aynısı olmuş olabilir çok kurcalamadan bir bilene göstermek daha iyi olur.

Ekran kartını söküp de mi denediniz?

Ekran kartını söküp de mi denediniz?
Denedim, olmadı.
Bundan 2 ay önce aynı sorun bende de oldu. Tamirciye götürdüğümde anakart'ın bir chip'in de sorun var dedi. Aynısı olmuş olabilir çok kurcalamadan bir bilene göstermek daha iyi olur.
Anladım, ben bilgisayar çalışınca anakartta bir problem yoktur herhalde diye düşündüm. RAM'de bir problem olabilir mi acaba?

Merhaba bende R550 2 GB versiyonunu kullanıyorum aynı sorunu bende yaşamıştım monitörüm VGA girişe sahip VGA hdm dönüştürücü ile görüntü alıyorum ara kabloyu değiştirince görüntü aldım elinizde VGA girişli bir ekren kartı var ise onunla görüntü almayı deneyin görüntü gelmezse anakart chipset arası oluşmuş olabilir.

Anakart RAM yuvası veya RAM kaynaklı da olabiliyor. Denemek lazım.

Denedim, olmadı.

Anladım, ben bilgisayar çalışınca anakartta bir problem yoktur herhalde diye düşündüm. RAM'de bir problem olabilir mi acaba?
Sanmam, yukarıda yazdığın her şeyi ben de denedim, çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde böyle bir sorun çıkmıştı. İyi ki de daha fazla kurcalamamışsın dedi. Sana tavsiyem çok kurcalamadan götür.

Geri
Yukarı