Bilgisayar cızırdayıp kapandı

alperkrt17

Hectopat
YouTube'den video izlerken bir anlık dondu 1-2 saniye sonra "dızzzzzzzzzzzzzzz" diye mekanik bir ses geldi. Daha sonra monitörde sinyal yok yazısını aldım. Sonra hiçbir şey olmayınca kasayı düğmesinden basılı tutarak kapattım. Az önce bilgisayarı açtım ve şu anda bir sıkıntı yok. Sorun sizce nedir? Korkmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@B12A681F Hocam armor serisinden bahsediyoruz nasıl ısınmasın :D. Test edeyim de etmem çok mantıksız masaüstünde yaşandıysa oyunda neden test ediyoruz veya benchmark testi yapıyoruz?
Tamam yapma o zaman Kardın yanmasını bekle veya şimdiden garantiye ver. Konuyla alakasız bir şey soracağım sen kardı kaç ₺ aldın?

YouTube'den video izlerken bir anlık dondu 1-2 saniye sonra "dızzzzzzzzzzzzzzz" diye mekanik bir ses geldi. Daha sonra monitörde sinyal yok yazısını aldım. Sonra hiçbir şey olmayınca kasayı düğmesinden basılı tutarak kapattım. Az önce bilgisayarı açtım ve şu anda bir sıkıntı yok. Sorun sizce nedir? Korkmalı mıyım?
Bende ole oldu baktim vga kablosu cikmis taktim duzeldi

Öncelikle geçmiş olsun. Aynı şekilde sorunla karşılaştım. Pcye power tuşundan başka hiçbiir şekilde müdahale edemiyordum. Sonraki açışlarda normal şekilde açıp kullanıma devam ediyordum. Aralıklarla bu sorun olmaya başladı. Gözle görülür gerek donanımsal gerek sıcaklık değerleri bakımından hiçbir sorun yoktu. En son bu hatayı aldığımda ise hafif yanık kokusu eşliğinde takılma ve aynı ses oldu. Hemen kapatıp kokunun kayanağına eriştim. Ekran kartı ile güç bağlantısını yaptığım sleeved kablonun birleşme yerinden geliyordu koku. Kabloyu söktüm ve ucuna baktım 3 pin gevşemiş ve çevresindeki aksam erimeye başlamış. Allahtan erken davrandım. Ekleme kabloyu çıkardım. Psu kablolarını kontrol ettim sorun yoktu. Onları direkt bağladım. Sorun çözüldü. Sorun kaynağı kesinlikle güç dengeleri ile alakalı. Bu doğrultuda direkt psu ya da en çok güç tükenten bileşen olan ekran kartı ya da bende olduğu güç bağlantı kablolarından birinde aksaklık olması sorununuz var. Hızlıca bunların kontrollerini yapın. Güç tüketimi kısmında zorlayıcı şekilde pcyi kullanmayın sakın. Umarım faydası olur.

Abi 2 secenek var 1 işlemci fanı bana tam olarak sisteminizi yazar mısınız bir de ne kadar eski olduna.

@bertanturan Çıkartıp silgi ile sildim daha sonra tekrar taktım. Bilgisayar zaten ayda bir belki kapanıyor. Ama genelde mouse veya ekran donduktan sonra cızırtı gelip kapanıyor. Yani ekran ve mouse hala donduğuna göre sorun devam ediyor ramler ile bir alaka yok. Format atmayı düşünüyorum ama o kadar oyun var çözülmezsede enayi gibi kalırım. Sizce ne yapayım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı