Bilgisayar çok gürültülü çalışıyor

uNyttt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım 7 8 aylık fakat fanları çok yavaş dönüyor ve aşırı derecede fazla ses çıkarıyor. Öndeki en üst fan ve arkasındaki fandan aşırı fazla ses geliyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarım 7 8 aylık fakat fanları çok yavaş dönüyor ve aşırı derecede fazla ses çıkarıyor. Öndeki en üst fan ve arkasındaki fandan aşırı fazla ses geliyor, ne yapmalıyım?

Fanları temizleyin yeni olsa bile çok bekledi ise tozlanabilir sadece fanları değil bilgisayarıda kabasini alır gibi bir temizleyin zararı olmaz :)

Fanları temizleyin yeni olsa bile çok bekledi ise tozlanabilir sadece fanları değil bilgisayarıda kabasini alır gibi bir temizleyin zararı olmaz :)

Neyle temizlemem gerekiyor? Bir de yavaş dönüyor derken demek istediğim normal giderken bir anda yavaşlıyor sonra normale dönüyor sonra bir daha yavaşlıyor böyle bir döngü var.

Neyle temizlemem gerekiyor? Bir de yavaş dönüyor derken demek istediğim normal giderken bir anda yavaşlıyor sonra normale dönüyor sonra bir daha yavaşlıyor böyle bir döngü var.

O kadar çok bir bilgim olmadığından bir şey söyleyemeyeceğim ama fırça ile bile temizleyen gördüm hava ile temizleyen gördüm su kullanmayın yeter :D

Eski bilgisayarım da süpürge ile denemiştim anakarta bir şeyler oluyor herhalde fırça ile temizlemek en iyisidir su kullanmadan

Kasanın içini açıp (sağında solunda veya fanların olduğu yerde vidalar var) fanları çıkartarak kuru bir peçeteyle tozunu alabilirsiniz, hava üfleyen bir makinayla (saç kurutma makinesi vb.) fana hava tutarak da tozunu alabilirsiniz.
Zaten öyle aman aman bir temizlemeye gerek yok, kabasını alsanız yeter.

Geri
Yukarı