Fan çok gürültülü çalışıyor

Zeunix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 2 günden beridir her bilgisayarı açtığımda bilgisayar adeta taramalı tüfek gibi ses çıkarıyor. Sorun fandan kaynaklı elimi çok hafif sürtünce ses kesiliyor fakat elimi çekince ses devam ediyor. Fan kablosunun yerini vs. değiştirdim fakat hala devam ediyor. Fanı söktüğüm zaman da ses kesiliyor fakat bilgisayar çok ısındığı için oyun oynamak mümkün değil. Nasıl çözebilirim?

Merhaba 2 günden beridir her bilgisayarı açtığımda bilgisayar adeta taramalı tüfek gibi ses çıkarıyor. Sorun fandan kaynaklı elimi çok hafif sürtünce ses kesiliyor fakat elimi çekince ses devam ediyor. Fan kablosunun yerini vs. değiştirdim fakat hala devam ediyor. Fanı söktüğüm zaman da ses kesiliyor fakat bilgisayar çok ısındığı için oyun oynamak mümkün değil. Nasıl çözebilirim?

Fan kanadı bir yüzeye temas ediyor olabilir.

Fanla kasa arasına conta olması için peçete koyabilirsin.

İşe yaramışsa sorun belli fanın balans yapıyor bu yüzden titreşim oluyor. Vidaları aşırı sert sıkıp peçeteyi kalın koyman gerek.
Peçeteyi deniyorum şuanda.

Kablo çarpıyor olabilir veya fan ayarları yüksek olabilir işlemci soğutmasından veya ekran kartından yüksek çıkıyorsa bu ısındığındanda olabilir.
Şuan fan kablosuna telefon flaşıyla bakıyorum görünürde birşey yok. Kasamın camı yok fan kablosunu dışarı doğru hafifce çekince yine aynı gürültü.

Geri
Yukarı