Bilgisayar çok RAM kullanıyor

• Konuyu başlatan seller
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 181
Temiz bir format çekmelisin. Sonrasında kullanımını gözlemelisin. Ek ayar yapmadan dahi bu seviyelere geliyorsa ek ayar yaparak zaman kaybetme direk iadesini iste çünkü anormal bir durum.

Hocam RAM kullanımı işletim sistemiyle alakalı bir durum format atması çözüm olacaktır RAM kullanımı fazla diye iade etme sebebi olamaz.

Hocam RAM kullanımı işletim sistemiyle alakalı bir durum format atması çözüm olacaktır RAM kullanımı fazla diye iade etme sebebi olamaz.
Doğru söylüyorsunuz fakat format attıktan sonra ram kullanımı yine yüksekse, düzelmiyorsa bir sıkıntı vardır. Kullanılmış cihaz gönderilmiş olabilir, donanımsal yazılımsal değişiklikler bulunuyor olabilir, fabrika çıkışlı bir kusur olabilir. Bu ihtimaller ve ilerde daha büyük soruna davetiye çıkarması sebebiyle iade en temiz çözüm olacaktır. Servis raporu gerekecektir elbette fiziksel mağazadan satın aldıysa.

Doğru söylüyorsunuz fakat format attıktan sonra RAM kullanımı yine yüksekse, düzelmiyorsa bir sıkıntı vardır. Kullanılmış cihaz gönderilmiş olabilir, donanımsal yazılımsal değişiklikler bulunuyor olabilir, fabrika çıkışlı bir kusur olabilir. Bu ihtimaller ve ileride daha büyük soruna davetiye çıkarması sebebiyle iade en temiz çözüm olacaktır. Servis raporu gerekecektir elbette fiziksel mağazadan satın aldıysa.

Evet o konuda haklısınız hocam. Beni zaten cihazın Windows kurulu şekilde gelmesi mutsuz eder çünkü çok fazla gereksiz uygulama vs. içerir kendim format atarak kullanmam daha rahat hissettirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı