Bilgisayar çok yavaşladı

Kloox

Hectopat
Bugün hayatım boyunca hiç yaşamadığım hatalarla karşılaştım. Günün erken saatlerinde bilgisayara direksiyon seti ve driverini kurdum ve yaklaşık 6 saat boyunca oynadım. Ardından onu söküp bilgisayara Xbox kolu bağladım ve ardından bilgisayar birden dondu ve restart atmaya başladı. Bilgisayar her restart atışında farklı sürelerce masaüstünü gösterip gösterip restart attı. Ardından 4 restartta bir falan onarım ekranı geliyordu ve onarım ekranında başlangıçta "Başlangıç Hatalarını Onarın"a bastım ve sonrasında onarılamıyor deyip gene restart attı. Ardından aynı ekrandan "Sistem Geri Yükleme" yaparak sabahki kurduğum driver saatine geri yükledim ama gene düzelmedi restart atıyordu. Sonrasında 3 gün önce yaptığım Windows güncellemesine geri yükledim ve bu seferde sistem geri yükleme tamamlanamadı hatası verip gene restart attı. Sonrasında belki yararı olur diye bilgisayarı kapatıp fişten söktüm ve elektriksiz beklettim. Ardından artık bilgisayarım kapanmıyordu ama masaüstünde sol altta bulunan Windows logosuna ve arama çubuğuna basamıyordum. Sonra gidip Windows virüs tarama kısmından hızlı ve tam kapsamlı tarama yaptım ama hiç virüs çıkmadı. Şimdi ise bilgisayarı kapattım 1 saat dinlendirdim ama şu an bilgisayarı açtığımda bilgisayarım çok yavaş ve ekte eklediğim hatalarla karşılaştım. Uygulamalar garip bir şekilde internete ulaşamıyor ama bilgisayarda internet var. Hem bugünkü yaşadığım olaylardan dolayı yavaşlığı hem de resimdeki hataları çözebilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK - Gigabyte B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart - 2 Adet X G.Skill 8 GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM
- Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Windforce OC 8 GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı - Power Boost X-59 RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa - Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk - XPG 512 GB SX8200 PRO PCI-e GEN3x4 M.2 SSD (3500 MB Okuma / 2300 MB Yazma)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows virüs taraması değil de başka bir anti virüsle tarasan daha iyi çünkü Windows Defender kötü. Malwarebytes, ESET ve Kaspersky ile tarat bir de olmadı format.

Bugün hayatım boyunca hiç yaşamadığım hatalarla karşılaştım. Günün erken saatlerinde bilgisayara direksiyon seti ve driverini kurdum ve yaklaşık 6 saat boyunca oynadım. Ardından onu söküp bilgisayara Xbox kolu bağladım ve ardından bilgisayar birden dondu ve restart atmaya başladı. Bilgisayar her restart atışında farklı sürelerce masaüstünü gösterip gösterip restart attı. Ardından 4 restartta bir falan onarım ekranı geliyordu ve onarım ekranında başlangıçta "başlangıç hatalarını onarın"a bastım ve sonrasında onarılamıyor deyip gene restart attı. Ardından aynı ekrandan "sistem geri yükleme" yaparak sabahki kurduğum driver saatine geri yükledim ama gene düzelmedi restart atıyordu. Sonrasında 3 gün önce yaptığım Windows güncellemesine geri yükledim ve bu seferde sistem geri yükleme tamamlanamadı hatası verip gene restart attı. Sonrasında belki yararı olur diye bilgisayarı kapatıp fişten söktüm ve elektriksiz beklettim. Ardından artık bilgisayarım kapanmıyordu ama masaüstünde sol altta bulunan Windows logosuna ve arama çubuğuna basamıyordum. Sonra gidip Windows virüs tarama kısmından hızlı ve tam kapsamlı tarama yaptım ama hiç virüs çıkmadı. Şimdi ise bilgisayarı kapattım 1 saat dinlendirdim ama şu an bilgisayarı açtığımda bilgisayarım çok yavaş ve ekte eklediğim hatalarla karşılaştım. Uygulamalar garip bir şekilde internete ulaşamıyor ama bilgisayarda internet var. Hem bugünkü yaşadığım olaylardan dolayı yavaşlığı hem de resimdeki hataları çözebilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci mpk - Gigabyte B450M H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX anakart - 2 adet X G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
- Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Windforce OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı - Power Boost X-59 RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa - Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk - XPG 512 GB SX8200 PRO PCI-e GEN3x4 M.2 SSD (3500 MB okuma / 2300 MB yazma)

Forumdan kimse inanmıyor ama bu restart hatasını 1000LERCe kişi 1haftadır yazıyor bazı forumlara
Ama bence yazılımsal.

Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var. Temiz bir kurulum yapmanı öneririm eğer formattan sonra da aynı sorunlar devam ediyorsa yazılımsal bir sıkıntı var demektir. Yüklediğin driverlerlara dikkat et.

Konusunu açtım. Son Update Windows 10'u tamamen bozdu.

Bende restart hataları mavi ekran hataları ve kapanma hataları vardı eski sürüm yüklü bir USB ile yendiden kurlum yaptım sonra Windows yeniden yüklemiş 10FPS'ye yakın kaybım ve ara takılmalar var.

Geri
Yukarı