Bilgisayar aniden çok yavaşladı

Freuerfrei

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Bir gün akşam gece 3'te PC mi açtım Windows açılırken elektrikler gitti ve bende fişi çekip uyudum. Sabah PC'yi açtığımda PC eskisinden daha yavaştı Windows 10 dakika boyunca hoş geldinizde kaldı ve bilgisayar aşırı uzun sürede açıldı normalde böyle bir şey hiç yaşamadım. Eskiden daha kısa sürede açılıyordu. Ayrıca tarayıcı klasör gibi şeyleride çok uzun sürede açıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir gün akşam gece 3'te PC mi açtım Windows açılırken elektrikler gitti ve bende fişi çekip uyudum. Sabah PC'yi açtığımda PC eskisinden daha yavaştı Windows 10 dakika boyunca hoş geldinizde kaldı ve bilgisayar aşırı uzun sürede açıldı normalde böyle bir şey hiç yaşamadım. Eskiden daha kısa sürede açılıyordu. Ayrıca tarayıcı klasör gibi şeyleride çok uzun sürede açıyor. Sebebi nedir?
HDD okuma yazma hızını söyler misiniz? Crystal Disk tarzı programlarla test yapabilirsiniz.

Büyük ihtimal HDD kulanıyorsunuz. Elektrik gittiğinde yavaş açılması normal 2. açışınızda ne kadar sürdü açılması. 2. açışınızda düzelmesi lazım.

HDD okuma yazma hızını söyler misiniz? Crystal Disk tarzı programlarla test yapabilirsiniz.
pc ye format atacaktım yavaşladığı için ama rufus bile açmadı
Büyük ihtimal HDD kulanıyorsunuz. Elektrik gittiğinde yavaş açılması normal 2. açışınızda ne kadar sürdü açılması. 2. açışınızda düzelmesi lazım
en az 12 kere denedim ama hala aynı

Geri
Yukarı