Bilgisayar çok yavaşladı

Daha fazla  
Konu başlığından anlaşılcağı gibi dostlar, bilgisayar çok yavaşladı. Nedeni sanırım disklerden. Okuma hızı %100 gösteriyor ama emin olmadım. Arka planda pek bir şey çalışmıyor. Oyuna falan ne varsa temizledim. Pek fazla oyun da oynamıyorum. Format atmayı düşünüyorum ama geçirecek mi bilmiyorum. Donma olayı 1 kere tekrar ediyor, 1 kere açtıktan sonra bir daha açınca pek bir şey olmuyor. Antivirüs programım da yok. Bilgisayarı açtıktan sonra bir kere CMD açıyor, arka planda çok fazla conhost.exe çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-13_155615.png
    resim_2021-11-13_155615.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 54
Sisteminiz fazla iyi değilse ve HDD kullanıyorsanız Windows 8.1 Pro'ya format ile (Temiz kurulum) geçmenizi öneririm.

Konu başlığından anlaşılcağı gibi dostlar, bilgisayar çok yavaşladı. Nedeni sanırım disklerden. Okuma hızı %100 gösteriyor ama emin olmadım. Arka planda pek bir şey çalışmıyor. Oyuna falan ne varsa temizledim. Pek fazla oyun da oynamıyorum. Format atmayı düşünüyorum ama geçirecek mi bilmiyorum. Donma olayı 1 kere tekrar ediyor, 1 kere açtıktan sonra bir daha açınca pek bir şey olmuyor. Antivirüs programım da yok. Bilgisayarı açtıktan sonra bir kere CMD açıyor, arka planda çok fazla conhost.exe çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Neden antivirüs programınız yok? Kaspersky veya Malwarebytes indirip virüslere karşı taratın.

Bilgisayarınza sağ tıklayıp özellikler deyin orada gelişmiş sistem ayarları olacak oraya girin sonra sizi gelişmiş diye bir meniye atacak oradan performans olacak oraya girin çıkan menüde en iyi performans için ayarlaya basın işlem bu kadar.

Hızlandırmak için;

1- Windows 10'dan Windows 8.1'e düşürün, Temiz kurulum USB ile geçin.
2- HDD kullanıyorsanız SSD geçin.
3- Virüs programı kurun.
4- İndireceğiniz programları orijinal sitesi dışında herhangi bir yerden indirmeyin.
5- Ekran kartı arayüzünde ve Bilgisayarda performans ayarları yapın.

Geri
Yukarı