Bilgisayar DDR2 RAM arttırma

Bilgisayarındaki RAM kaç MHZ farklı özellikteki RAM'leri bir arada kullanmak pek sağlıklı olmuyor. Bilgisayarındaki RAM özellikleri alacakların ile aynı ise bilgisayarın rahatlar.

Şu anda kullandığım sistem de 1 GB DDR2 RAM var ben 4 GB RAM takmak istiyorum.
İşlemci Intel Pentium'e5500.
Anakart Foxconn g31mvp/g31mxp.
Almak istediğim RAM: https://www.hepsiburada.com/kingston-2gb-ddr2-667mhz-ram-bellek-p-HBV00000JJJKK
2 Tane 2 GB modül almak istiyorum. Sizce alsam iyi olur mu? PC çok kasıyor donuyor.

PC'nin çok kasması, donması veya tam tersi çok hızlı işlem yapması yalnızca bir değişkene indirgenemez. İşlemci, RAM, HDD, GPU vs. bunlar bir bütün olarak değerlendirilir. Nokta atışı yapıp, tek bir donanıma yapacağınız yükseltme ile sistemi hızlandıramazsınız.

Yazdığınız sistemi kullanırken "PC kasıyor, donuyor" demenizden neyi kastettiğini anlıyorum ve inanın sadece RAM yükseltmesi yapmanız hayal ettiğiniz günlük kullanım kolaylığını size vermeyecek. RAM yükseltmekle birlikte mutlaka HDD yerine SSD kullanın.

Doğru yazmışsınız ama 1 GB günümüz programları için yeterli değil 4 GB yükseltmesi yapıldıktan sonra sistemde rahatlama gözle görülür şekilde olur. Ha SSD alınırsa inanılmaz bir hız artışı yaşanır ama dediğim gibi arkadaş uygun fiyata sistemini kendi çapında hızlandırmak istiyor. Dükkanda 2 GB Windows 10 yüklü bilgisayar vardı youtube videolarında bile kasıyordu RAM yükseltmesinde sonra günlük kullanım için yeterli bir seviyeye gelmişti.

Geri
Yukarı