Bilgisayar donanımlarıyla zamanında yaptığınız acemilikler

Power kablosu takılıyken parça söküp takmıştım bir şey olmamıştı PC'ye.

İşlemciyi ilk kez sökmüştüm. Takarken ters takmışım. PC açılmayınca ecel terleriyle soğutucuyu söküp işlemciyi düzelttim. Beni görmeliydiniz. Neyse ki çalıştı yoksa bu yazıyı yazamazdım.

Başlat tuşunu öğrendikten sonra PC' yi açmak için Başlat tuşuna basıyordum klavyeden...

Zamanında GTX 1070Ti takılı olmasına rağmen anakarta takıyordum görüntü kablosunu, yarım saat düşük performans almıştım PES 2018' de, sonra yaptım tabii .

Bundan 8-10 ay önce anakartımda DP çıkışı yoksa görüntü alamayacağımı sanıyordum. DP kablosunun ekran kartına bağlandığını bilmiyorum. Bu yüzden gidip belki de daha iyi anakartlar alabilecekken MSI B550 A PRO anakartını satın aldım.

Bilgisayar parçalarına ilk merak duyduğum zamanlarda eski dizüstü bilgisayarımın RAM'ini yükselmek istiyordum. İnternete ram yazıp karşıma ilk çıkan 8 GB'lık RAM'e "aha bu olur" demiştim ve neredeyse alacaktım. RAM'in masaüstü için olması dışında bir sıkıntı da yoktu aslında.

Evet arkadaşlar, bilgisayar donanımlarıyla yaptığınız acemilikler nelerdir?

Ben bir örnek vereyim: DDR1 anakarta DDR2 RAM takmaya çalışmıştım.
Hdd'tiyi Chorme os kurarken 30 parçaya bölmek ve Windows'u silmek.

İşlemci soğutucusunun ayağını kırdım. İşlemci boşta 45-50 derece çalışıyordu. O işlemciyle uzun bir süre Civilization 5 oynadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…