Bilgisayar Donma Sorunu

YusufCertel

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım sistemini zorlayacak oyunlarda donmuyor. Fakat sistem gereksinimi için yeterince yeterli bir online oyunda donuyor. Bahsettiğim oyun League Of Legends. Oyunun giriş kısmında donuyor, oyun içinde donuyor ve kitleniyor. Bazen 2-3 saniyelik donuyor bazen de geri gelmeyecek şekilde donuyor. Yeniden başlatmadan kullanılmıyor. Neden böyle oluyordur?

Merhabalar, bilgisayarım sistemini zorlayacak oyunlarda donmuyor. Fakat sistem gereksinimi için yeterince yeterli bir Online oyunda donuyor. Bahsettiğim oyun League of Legends. Oyunun giriş kısmında donuyor, oyun içinde donuyor ve kitleniyor. Bazen 2-3 saniyelik donuyor bazen de geri gelmeyecek şekilde donuyor. Yeniden başlatmadan kullanılmıyor. Neden böyle oluyordur?

HDD mi kurulu olabilir oyun ondan takılmalar yaşanabilir?

MSI Afterburner sıcaklık değerlerini kontrol edin ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

HDD mi kurulu olabilir oyun ondan takılmalar yaşanabilir?

MSI Afterburner sıcaklık değerlerini kontrol edin ve sıcaklık değerlerini paylaşın.
Evet oyun HDD kurulu. Ama sorunun HDD olup olmadığını kontrol etmek için başka bir HDD de kullandım. Temiz format atıp driver kurdum. Fakat sonuç onda da aynısını verdi. Sıcaklık oyunda çok normaldi, fanımdan ses çok az duyuyordum.

Evet oyun HDD kurulu. Ama sorunun HDD olup olmadığını kontrol etmek için başka bir HDD'de kullandım. Temiz format atıp Driver kurdum. Fakat sonuç onda da aynısını verdi. Sıcaklık oyunda çok normaldi, fanımdan ses çok az duyuyordum.

Oyunu SSD kurman gerek HDD okuma yazma hızı düşük olduğu için texture ve oyun detaylarını yüklerken donma yaşıyorsun anlık FPS düşmesi. Bunu çözmenin yolu SSD geçiş yapmanızdır 140 GB SATA SSD ucuz fiyata alıp kullanabilirsiniz. Unutmayın en kötü SSD bile en iyi harddiskden iyidir.

Tüm sistemini yazar mısın? Birde HD Tune Pro ile disklerin sağlığını kontrol eder misin?
HD Tune Pro ile diskimi test etmiştim ve bir sorun çıkmamıştı.
Oyunu SSD kurman gerek HDD okuma yazma hızı düşük olduğu için texture ve oyun detaylarını yüklerken donma yaşıyorsun anlık FPS düşmesi. Bunu çözmenin yolu SSD geçiş yapmanızdır 140 GB SATA SSD ucuz fiyata alıp kullanabilirsiniz. Unutmayın en kötü SSD bile en iyi harddiskden iyidir.
Teşekkür ederim. Bir bakacağım.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 39
  • 2.PNG
    2.PNG
    12,4 KB · Görüntüleme: 35
Bakınca sorun ısinma gibi olabilir.
Bir donanımda sorun var ve hangisi bilinmiyor. Yazılımsal ya da, dediklerinize gore durduk yere oluyor.

Geri
Yukarı