Bilgisayar donup kalıyor ya da siyah ekran oluyor

neyyubi

Picopat
RAM
2x8 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB
İşlemci
Ryzen 5 5600 6 çekirdek
Valorant oynarken Alt+Tab yapıp az bir şey başka programlarda gezince birden ekran donuyor, ekranla birlikte fare de donuyor ama fareyi hem oynatabiliyorum hem donan ekranda o fareyi görebiliyorum yani iki tane fare simgesi var biri donup kalıyor biri normal oynatabiliyorum. Klavye çalışıyor ışıkları yakıp söndürebiliyorum ama bastığım tuşlar fayda etmiyor, fare de aynı şekilde çalışıyor. Sesler de normal şekilde geliyor. Şimdi de yeni bir şey çıktı, az önce yaşadım. Valorant karakter seçim ekranında yazı yazmak için Enter'a tıkladım siyah ekran oldu yine aynı şekilde biri konuşuyor sesi geliyor ama klavye fare deaktif durumda. Bu durum nasıl çözülür, aynı sorunu yaşayan var mı?

Valorant'a sağ tıkla özellikler > uyumluluk > "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" yanındaki tike tıklayın ve uygula tuşuna basın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar oyunu oynamayı deneyin.

Aynı sorunu masaüstünde yaşıyorum. Bende PC boştayken oluyor.

Düzeldi mi?
Hayır, aynı sorun devam ediyor. Bazen bilgisayar Valorant açıkken azıtıyor

Konu Valorantla ilgili değil sanırsam bilgisayarı uyku moduna attım 15-20 dakika sonra (az önce) açtım sadece arka plan vardı saat falan yoktu. Mouse hareket ettirebiliyordum başka da hiçbir şey yapamıyordum. Çok garip bir hata, Windows 11 sorunu olabilir mi?

Son düzenleme:
Hayır, aynı sorun devam ediyor. Bazen bilgisayar Valorant açıkken azıtıyor

Konu Valorantla ilgili değil sanırsam bilgisayarı uyku moduna attım 15-20 dakika sonra (az önce) açtım sadece arka plan vardı saat falan yoktu. Mouse hareket ettirebiliyordum başka da hiçbir şey yapamıyordum. Çok garip bir hata, Windows 11 sorunu olabilir mi?
Insider ise olabilir.

Geri
Yukarı