Bilgisayar donup mavi ekran veriyor

Emre Örss

Centipat
Daha fazla  
RAM
DDR4 16 GB RAM (8+8)
SSD veya HDD modeli
HS-SSD-E1000 256G
Ekran kartı
RX 6500 XT
Anakart
H410M-A PRO
İşlemci
İ3 10100F
Merhaba, oyun oynarken aniden bilgisayar donup mavi ekran veriyor, League of Legends oynamaya giriyorum, donup kapanma olmuyor. Red Dead Redemption 2 veya GTA 5 oynarken donup mavi ekran veriyor.

Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim, kusura bakmayın.

Güç kaynağı: Bross ATX-450 450 Watt
Hard Disk: Seagate ST500DM009-2F110A

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğiniz şey için bu video işe yarar mı?
Sorun; ağ sürücüsü. Sürücüyü güncelleyin ya da yeniden yükleyin.

Yalnız paylaştığınız bu hatalar güncel değil. En son ekim 2022'ye ait. Ya da PC'nizin saati yanlış.

Buradan LAN driver indirip kurun:

Yalnız paylaştığınız bu hatalar güncel değil. En son ekim 2022'ye ait. Ya da PC'nizin saati yanlış.

Buradan LAN driver indirip kurun:

Bilgisayarın saati doğru, dediğiniz şeyi indirip kurdum, sorun devam ediyor mu test edeceğim.

Bilgisayarın saati doğru, dediğiniz şeyi indirip kurdum, sorun devam ediyor mu test edeceğim.

Tekrar mavi ekran verdi fakat farklı bir durdurma koduyla verdi.

League of Legends oynarken hiç mavi ekran almadım, fakat red dead redemption 2 oynarken yaklaşık 10 dakka içerisinde mavi ekran aldım, Güç kaynağı yetersiz gibi, Sorun PSU da olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230203_170158.jpg
    20230203_170158.jpg
    166,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
En son sorun veren Minidump dosyasını paylaşın. Güncel tarihli olanı.

Ayrıca bu rehberi takip edip, son uyarılara bakın:

Merhaba, oyun oynarken aniden bilgisayar donup mavi ekran veriyor, League of Legends oynamaya giriyorum, donup kapanma olmuyor. Red Dead Redemption 2 veya GTA 5 oynarken donup mavi ekran veriyor.

Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim, kusura bakmayın.

Güç kaynağı: Bross ATX-450 450 Watt.
Hard Disk: Seagate ST500DM009-2F110A

HDD/SSD oynama/arıza/soket bozuklugu vb. yaptıgından dolayı sistemi görmüyor ve başlatacak sistem bulamıyor umarım yararlı olur.

Öyle olduğunu sanmıyorum, önceden farklı bir ekran kartı kullanıyordum bu sorunda sadece 2 kere mi ne olmuştu.
Son durum nedir?

Arama kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın ve bu komutları sırayla çalıştırıp restart yapın.

sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth

Son düzenleme:

Geri
Yukarı