Bilgisayar Donuyor ve Bir Ses Çıkıyor

Hiko

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar, bu aralar bilgisayarımda bir sorun var. Bilgisayara bakarken donuyor ve bir ses çıkıyor. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor ve bir süre sonra yine donuyor. Çözümü nedir?

Bilgisayarı farklı bir ekran kartıyla denemenizi tavsiye ederim. Bende de aynı sorun vardı, eski ekran kartımı taktım ve sorun çözüldü. Şu an kart garantide. Ben de beklemedeyim.

Dahili ekran kartında böyle bir sorun olabilir mi bilmiyorum ama eski de olsa bir ekran kartı ile deneyebilirsiniz. Bu durum bende varken kaç kere format attım, sürekli en güncel sürücüleri yükledim fakat hiçbir işe yaramadı. Dediğim gibi başka bir ekran kartı taktığımda sorunun gerçekten kullanmakta olduğum kartta olduğunu farkettim. Çünkü bilgisayar ne kapanıyor, ne mavi ekran veriyordu. Bu da anakart, ram ve işlemci ile ilgili şüphelerimi azalttı ve sonucu bu şekilde buldum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı