Bilgisayar donuyor ve dırr sesi çıkarıp takılı kalıyor

ahmejey

Centipat
Öncelikle bilgisayarımda dizi, film vb izlerken hiçbir sıkıntı yokken oyun açılınca ekran kartı devreye girince bilgisayarda bazen ekran yeşil oluyor bazen farklı bir şey ama genel olarak çok kötü bir ses takılı kalıyor dırr gibisinden yüksek bir ses. Normal oyun açmadan video veya başka bir şey yaparken sıkıntı yok.
Ve 2. hata olarak da yine sadece oyun oynarken ekran gidiyor VGA no Signal oluyor bu sefer ses takılı kalmıyor. Arkadaşlarım Power'dan kaynaklanabileceğini söyledi 600W ama çok iyi bir marka değil. Ben ekran kartında sıkıntı olup olmadığını merak ediyorum. Lütfen bir bilginiz var ise yardım edin. Bazen sadece oyun oynarken de sıkıntı olmuyor ama altta Twitch canlı yayın falan izlersem yine bilgisayar donuyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bilgisayarımda dizi, film vb izlerken hiçbir sıkıntı yokken oyun açılınca ekran kartı devreye girince bilgisayarda bazen ekran yeşil oluyor bazen farklı bir şey ama genel olarak çok kötü bir ses takılı kalıyor dırr gibisinden yüksek bir ses. Normal oyun açmadan video veya başka bir şey yaparken sıkıntı yok.
Ve 2. hata olarak da yine sadece oyun oynarken ekran gidiyor VGA no Signal oluyor bu sefer ses takılı kalmıyor. Arkadaşlarım Power'dan kaynaklanabileceğini söyledi 600W ama çok iyi bir marka değil. Ben ekran kartında sıkıntı olup olmadığını merak ediyorum. Lütfen bir bilginiz var ise yardım edin. Bazen sadece oyun oynarken de sıkıntı olmuyor ama altta Twitch canlı yayın falan izlersem yine bilgisayar donuyor...
Driverlerın güncel mi?
İncelemenizi öneririm aynı ses çıkıyormuş :D

Sorun ekran kartında olabilir. Deneme yanılma yolu ile bulmanız gerek. Öncelikle başka bir ekran kartı deneyin yoksa işlemcinizin dahili grafik birimini kullanın. İşlemcinizin dahili grafik birimi olmayabilir. İşlemcinizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyordum sorun PSU dan kaynaklı çıktı hatta technopat üzerinde konusunu bende açmıştım.

Bende yaşadım. Oyun oynarken sesler dırr diye takılıyor. Fare klavye çalışmasına rağmen kullanılmıyor. Ama oyun ekranı hala hareketli. 10 Saniye sonra düzeliyordu. Temiz 8.1 kurdum 3 haftadır yaşamadım aynı sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı