Bilgisayar donuyor

emirgulsen

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
Arkadaşlar, selamlar. Yaklaşık 2-3 aydır olan bir problemim var. İlk başlarda Alt Tab atarken anlık bir kasılma oluyordu. Hemen ardından düzeliyordu fakat Alt Tab atarken PC'de donma olmaya başladı. Birkaç gün sonra 1 mavi ekran aldım (Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer) DMP dosyası ekteki linktedir. Ardından bilgisayara benchmark testi yaptım, bir sorun olmadı. İşlemciyi test ettim, yine bir sorunla karşılaşmadım. RAM'lerden şüphelendim, tabii RAM'leri çıkartıp taktım, düzelmedi. Memtest yaptım, 3 saat kadar sürdü, hiçbir sorun olmadı. Geriye SSD, anakart, HDD ve PSU kalıyor. Açıkçası HDD biraz ölü gibi, o yüzden HDD'yi çıkarttım ve PC'ye bir format attım. Temiz kurulum denemek istedim fakat sorun düzelmedi. Bazen hiç donmuyor, bazen Google'da donma oluyor. O da şöyle oluyor; anlık bir yavaşlama, kasma oluyor ve sonrasında donuyor, öyle kalıyor. Düğmeden reset atıyor veya kapatıp açıyorum. İşlemci, anakart ve ekran kartının sıcaklığı normal. Memtest yaparken RAM'ler 57 dereceyi görmüş en fazla, ortalama 51 derece. Ne yapmam lazım? DMP'yi de çözümleyecebilecek bir arkadaş varsa, yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı