Bilgisayar düştükten sonra touchpad çalışmıyor

Avast

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
EEE
Arkadaşlar bilgisayarımı düşürdüm plastik şarj kısmı çatladı çalışmasında hiçbir problem yoktu. Kasayı söktüm yapıştırdım kırılan vida yuvalarını yapıştırdım denemek için kapağı kapattım klavye çalışıyor lakin touchpad çalışmıyor bir aksilik mi var diye 5-6 kere Flex'i söktüm taktım diş fırçası ile temizledim soketleri falan ama nafile. Touchpaddeki küçük kare çip el yakacak derecede ısınıyor tahminim bir kısa devre var. Multimetre ile anakarttaki soketin bacaklarına baktım. 8 pin bir biriyle kesişmiyor kısa devre yok. Ama touchpaddeki pinlerden 3. pin 7. ve 6. pin ile diyot modunda ötüyor birbiri ile kesişiyor sanırım kısa devre var toucpadde parçayı bulamadım. Tamirini yapıyorlar mı ne önerirsiniz?

Acer VN7 791G 78m4 bilgisayarın modeli.
Parçanın fotoğrafı:
IMG_20210223_023842.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlarını bir daha kurun, aygıt yöneticisine bakın eğer olmazsa çok uğraşmayın bir touchpad alırsınız veya mouse ile idare edersiniz çünkü sorun her yerde olabilir.

Driver değil sorun kabloyu takar takmaz ısınıyor chipi touchpadi bulamadım maalesef internette bakalım şimdilik maouse kullanıyorum.

Geri
Yukarı