Çözüldü Bilgisayar ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UzUmt

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim şu anda masaüstü bilgisayarım ile ilgili bir sıkıntım var. Öncelikle normalde bilgisayarım çalışmaya başlarken fanlar sesli bir sekilde calisiyor daha sonra sesi azaliyor ve ekran geliyor. Bugün bilgisayarimi temizlemek icin açtım islemci fani, ekran kartı ve RAM'lari cikartip temizledim. Daha sonra hepsini taktim RAM'leri takarken tik sesini duydum ekran kartini takarkende duydum (pek emin değilim bundan) islemci zaten takiliydi sadece fani cikartip taktim. Bu islemlerden sonra bilgisayari açtım, fanlar tam guc calisti ve hep oyle kaldi yani fanlar tam guc calisiyor surekli ve ekran gelmedi. Daha sonra kapatip ekran kartini tekrar takip cikardim yine bilgisayari açtım ve sonuç ayni. Ayrica hafif yanik kokusu var gibi bu isinma ile alakali olabilir mi? Ekran karti biraz isinmis gibiydi. Ne yapabilirim? DisplayPort direkt ekran kartina bagli.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Mouse veya klavyende ışık var mı? Varsa yanıyor mu? Yoksa Caps lock ve Numlock tuşlarının açık veya kapalı olduğunu gösteren ışıkların çalışıp çalışmadığına bak. Çalışmıyorsa sorun büyük ihtimalle ramlerdendir; Birkaç kez ikisini de çıkartıp takman gerekecek.

2- Bazı anakartlarda BIOS DisplayPort ile görüntü vermez, hdmi ile deneyebilirsin(otomatik olarak BIOS'a atıyor olabilir ve DisplayPort görüntü vermediği için BIOS'u görmüyor olabilirsin).

ASUS B 450 ya da B 550 2 RAM slotu var

İşlemciye macun sürmedim sadece ustundeki fani kaldirdim metal parca duruyor. RAM'leri değistirmeyi deneyeceğim

1- Mouse veya klavyende ışık var mı? Varsa yanıyor mu? Yoksa Caps Lock ve NumLock tuşlarının açık veya kapalı olduğunu gösteren ışıkların çalışıp çalışmadığına bak. Çalışmıyorsa sorun büyük ihtimalle RAM'lerdendir; Birkaç kez ikisini de çıkartıp takman gerekecek.

2- Bazı anakartlarda BIOS DisplayPort ile görüntü vermez, HDMI ile deneyebilirsin(otomatik olarak BIOS'a atıyor olabilir ve DisplayPort görüntü vermediği için BIOS'u görmüyor olabilirsin).

Mouse ve klavyede işik var ama yanmiyor. RAM'leri cikartip takarken neye dikkat etmeliyim?

BIOS pilini çıkarın 1 2 dakika bekledikten sonra takın deneyin hocam bütün bileşenlerin oturduğuna emin olun.

Hocam ekran kartinin oturduğunu nasıl anlarim?

Mouse ve klavyede işik var ama yanmiyor RAM'leri cikartip takarken neye dikkat etmeliyim?

Hocam ekran kartinin oturduğunu nasıl anlarim?

Slotu gözünüz ile kontrol edin. Pinin ekran kartına geçtiğine bakın, oturmadığını düşünüyorsanız sökün önce ve sol, sonra sağ tarafını oturtun.

Geri
Yukarı