Bilgisayar ekranında ölü pixel tarzı şeyler çıkıyor

Anakarta entegre olan GPU'yu devre dışı bırakıp harici GPU'yu kullanmayı deneyebilir misiniz?

Anakarta entegre olan GPU'yu devre dışı bırakıp harici GPU'yu kullanmayı deneyebilir misiniz?
Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartı garantiye gitti geldi şimdi ekran kartı olmadan çalıştırdım sonuç yine aynı YouTube'dan video izlerken ekranda garip pixeller oluşuyor bozulmalar falan Max Payne 2 San Andreas gibi oyunları açmayı denedim ekran kartı olmadan bir süre oynadım sorun olmadı.

Hemen bakayım. Görsel bilgi var mı acaba?
Aygıt Yöneticisi 2.06.2022 19_22_56.png

"Görüntü Bağdaştırıcıları" Bölümüne gelip sağ klik yapın, ardından "Aygıtı kaldır" seçeneğine tıklayın.

Hocam işlemci APU mu?

Hayır değil sadece içindeki Intel HD Graphics kullanıyor sürücüyü sildim durum aynı.
Bu durum sadece YouTube videoları masaüstü arka planı ve yazılarda oluyor mesela bilgisayardan film ya da oyun açsam sorun yok ama mesela LoL Client olabilir oradaki yazıların çoğu bozuluyor resim ile beraber gökkuşağı gibi görsel bile oluşuyor Edge ikide bir çöküyor bilgisayara 4 sefer format attım.
Mesela ekran görüntüsü aldım.
Yerleri habire değişiyor bazen yok oluyorlar bir süre bazen tarayıcının balonlarında gözüküyor ya da yazı yazarken.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    709,8 KB · Görüntüleme: 19
  • Ek Açıklama 2022-06-02 195954.png
    Ek Açıklama 2022-06-02 195954.png
    625,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Hayır değil sadece içindeki Intel HD Graphics kullanıyor sürücüyü sildim durum aynı.
Bu durum sadece YouTube videoları masaüstü arka planı ve yazılarda oluyor mesela bilgisayardan film ya da oyun açsam sorun yok ama mesela LoL Client olabilir oradaki yazıların çoğu bozuluyor resim ile beraber gökkuşağı gibi görsel bile oluşuyor.
Hocam grafik arabiriminden olduğu zaten kesin.
Bence tek tek CPU ve GPU yu test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı