Bilgisayar ekranında yeşil noktalar oluşuyor

melisa.pinar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayar ekranımda yeşil noktalar oluştu. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Nasıl çözebilirim?
Yardımcı olabilir misiniz?

Not: Bilgisayar ekranını sildikten sonra böyle oldu.

Eki Görüntüle 1601896

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG-6886.jpg
    IMG-6886.jpg
    576,9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-6887.jpg
    IMG-6887.jpg
    693,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Ekran resmini çekip atar mısınız lütfen?
Mesaja yükledim.

Arkadaş ekran görüntüsü alarak noktaları göreceğimizi sanmış. İnsan bari bir fotoğrafa bakardı.
Başka fotoğraflarda yükledim.

Dostum bizde gözükmüyor. Sen kendi monitöründen baktığın için monitöründeki yeşil noktayı görebiliyorsundur.
Fotoğraf ekledim.

Ekran sildikten sonra olduysa ölü piksel olmuştur ve ekranın değişmesi gerek. 2. bir ihtimal ise ekran kartında sıkıntı olabilir.

Ekran kartında sıkıntı olsa ekran görüntüsü alınca gözükürdü. Ekran kartıyla alakalı bir durum değil.

Ekranı sildikten sonra böyle oldu.

Çok ıslak sildiyseniz ondan olmuş olabilir. Muhtemelen monitörünüzü değiştirmeniz gerekecek.

GPU'ya da panel arızası var büyük oran ile. Panel için HDMI vs bir şekilde TV ya da monitöre bağlayıp test edebilirsin. Eğer Orada'da yeşil vs ekran varsa GPU arızası.

Hocam arkadaş ekranı silince olmuş böyle bir sorun. Üstelik ekran görüntüsü alınca da görünmüyor yeşil noktalar. GPU'da bir sorun olsa ekran görüntüsü alınca görünürdü muhtemelen. Sorun yüksek ihtimalle ekrandan kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı