Bilgisayar ekranını TV'ye yansıtma

basganmemduh

Decapat
Bilgisayarım masaüstü Win10. TV= Samsung akıllı TV. İki cihaz da Ethernet kablosuyla interneti aynı modemden alıyor.
Bilgisayarımın ekranını TV'ye nasıl yansıtırım? İnternetteki ayarları denedim ama kablosuz cihazlarda oluyor sanırım onlar. Benim cihazlar Ethernet kablolu.

Windows10 belirtmiştim. 16 GB RAM. Ryzen7. RX 5500 XT.
Yalnızca Windows olması yetmiyor. Bileşenleri de gerekli. Ryzen ile olmayabilir. Intel`de ise Miracast ile yapanlar var.

Yalnızca Windows olması yetmiyor. Bileşenleri de gerekli. Ryzen ile olmayabilir. Intel'de ise Miracast ile yapanlar var.

Anladım hocam. Peki normalde nasıl yapılıyor? İlla Wi-Fi ile mi bağlı olması lazım internete. Mesela YouTube'da bilgisayardan video açınca sağ üst köşede ekran paylaşma şeyinde TV'yi görüyor paylaşabiliyorum ama normal ekran paylaşmayı nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Anladım hocam. Peki normalde nasıl yapılıyor? İlla Wi-Fi ile mi bağlı olması lazım internete. Mesela YouTube'da bilgisayardan video açınca sağ üst köşede ekran paylaşma şeyinde TV'yi görüyor paylaşabiliyorum ama normal ekran paylaşmayı nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Genelde aynı mantık hocam. Wi-fi ile de sonuçta aynı ağa bağlı. YouTube`da bu özellik var. Ryzen için daha önce de benzer konulara rastladım. Wi-fi ile de yapamayanlar var. Miracast bir Intel teknolojisi olduğu için oluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı