Bilgisayar ekranının karıncalanıp reset atması

yorXrage

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartımı yeni aldım (MSI Gaming X 1050). Driverları kurduğumda ekranım karıncalanıp bilgisayar yeniden başlatılıyor. Buna bir çözüm üretebilecek birileri var mı?

Hangi sürüm driverleri kuruyorsunuz? Hangi Windows sürümüne? Monitöre ne ile bağlıyorsunuz? (dönüştürücü VGA HDMI vb.) Tam sistemi de yazın.
Ha şu anki fikrim şu: Kart sıkıntılı olabilir 2.el mi aldınız?

Hangi sürüm driverleri kuruyorsunuz? Hangi Windows sürümüne? Monitöre ne ile bağlıyorsunuz? (dönüştürücü VGA HDMI vb.) Tam sistemi de yazın.
Ha şu anki fikrim şu: Kart sıkıntılı olabilir 2.el mi aldınız?
Evet 2. El aldım.Ekran kartı msi gaming x 1050.En güncel son 2 driverı denedim bunlar 461.72,461.40.HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum.Ve bu sıkıntı driverları kurmayınca olmuyor.
Sistem özelliklerim:İ3 7100,Corsair 8 gb ram frekansını hatırlamıyorum,500 gb 7200 rpm hdd,rog z270ı anakart,msi gaming x 1050
Windows 10 home kullanıyorum
sanırım bu linkten fotoğrafı görebilirsiniz

Evet 2. El aldım.Ekran kartı msi gaming x 1050...
Aldığınız kişinin bilgisayarında test ettiniz mi? Ürün sıkıntılı olabilir. Ve dönüştürücüden de olabilir bazen sürücü desteklenmeme sorunu olabiliyor. Evde TV varsa düz kablo ile bağlayıp dener misiniz?

Aldığınız kişinin bilgisayarında test ettiniz mi? Ürün sıkıntılı olabilir. Ve dönüştürücüden de olabilir bazen sürücü desteklenmeme sorunu olabiliyor. Evde TV varsa düz kablo ile bağlayıp dener misiniz?
Kartta sıkıntı olmadığını tahmin ediyorum çünkü driverları kurmadığım zaman herhangi bir sıkıntı olmuyor.Tvde de aynısı oluyor.

Kartta sıkıntı olmadığını tahmin ediyorum çünkü driverları kurmadığım zaman herhangi bir sıkıntı olmuyor.Tvde de aynısı oluyor.
Hocam kartın sıkıntısı olabilir.
Çok eski bir sürücüyü deneyin. Bir de sürücüyü elle kuruyorsunuz değil mi?

Evet elle kuruyorum. Ancak bu DDU programı tam olarak doğru mu çalışıyor bilmiyorum şimdi şöyle işlemleri yazayım. Kartın driver CD'sini kullanarak ilk driverını kurdum. Sıkıntı olunca DDU ile silip en güncel driverı kurdum. Sonra yine sıkıntı oldu DDU ile silip bir en güncel 2. driverı kurdum.
Not: Az önce deneme amaçlı GeForce Experience ile denedim şu an hiç ekran yok.
nvlddmkm.sys hata kodlu bi mavi ekranla karşılaşıyorum yükleme sırasında(experience kullanarak)
Çok eski bi driverı el ile yükledim ancak sorun hala devam ediyor

Son düzenleme:
Technopat'ın, okurumuzu sahte GPU ile kandırmışlar adlı videosunu izlemediniz sanırım.

Kimden aldıysanız güzel kaziklamis sizi.

Geri
Yukarı