Bilgisayar ele geçirilmiş olabilir mi?

vlgtrn

Kilopat
Öncelikle konuyu umarım doğru yere açmışımdır. Yanlış anlaşılmaların önüne geçebilmek için ve dava edebilme ihtimalim için olayı anlatmak istiyorum. Yaklaşık 1 hafta önce bir oyun için legal bir şekilde hesap satışı yaptım. Alıcıya 1 haftalık satış koruması verdim ve para benim hesabıma 8 gün sonra yatacaktı. Alıcı sanırım farklı bir ülkeden olduğu için hesap 2.gün çalıntı durumuna karşı ban yedi, alıcı dispute açtı ve sonucunda para iadesi kararı çıktı ve onayladım.

Sitenin kuralları çerçevesinde alıcıdan Discord üzerinden hesabı bana geri aktarmasını istedim ancak parayı geri yatırmadığım sürece vermeyeceğini söyledi. Durumu site üzerinden kanıtlarla açıklamama rağmen parasının bende olduğunu sanarak hakaretler etmeye başladı ve sonunda parasını aldığı halde hesabı vermedi. Bende satış yaptığım sitenin kuralları gereğince oyunun Support aracılığı ile hesabımı geri aldım ancak bu arkadaş paranın yanında hesabı da almak istedi ve tehdit etmeye başladı.

Şimdi ben bu arkadaşa hesabı kendi mailine aktarabilmesi için oyunda kullandığım maili vermiştim. Mail içinde ismim ve numaram kayıtlıydı. Kendiside bunları bildiğini söyledi ve bilgisayarını sakın kapatma diyerek tehdit etti. Bende bu arkadaşın satış sırasında zorunlu olarak verdiği isim, soy isim ve maili var. Siteye kayıtta kullandığı bilgiler. Bunlar ile her bilginin uyuşacağı şekilde kişiyi buldum kendisi Hint, bilgisayar mühendisi ve bir yazılım şirketinde müdür olarak çalışıyor.

Asıl konuya gelecek olursak son 4 gündür bilgisayarımda giriş için kullandığım aynı telefon numarasının kayıtlı olduğu mail adresime farklı farklı ülkelerden günde en az 5 kere giriş denemeleri yapılıyor. 2 kere şifreyi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulama ekledim. Ancak son 2 gündür ara ara ekranım sabit dururken bir pencereyi simge durumuna düşürme efekti oluşuyor. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde olmaması gereken herhangi bir uygulamaya rastlamıyorum. Virüs taraması yaptım bir sonuç çıkmadı. Mouse kendi kendine oynamıyor. Ben mi paranoyak oldum yoksa bu arkadaş bir şekilde bahsettiğim maile gizlice giriş yapıp bilgisayarımı ele geçirmiş olabilir mi? Diğer bir sorum ise her türlü kanıtım var ve tehditler ortada. Bunlar ile arkadaşı bir şekilde şikayet etme ihtimalim var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hint ise ve yurtdışınds yaşıyor ise şikayet etmek sıkıntı. Ama tr de ise bir deneyin. Basit bilgiler ile bilgisayar hack leyemez anca şifre değiştirme isteği gönderir o kadar.

Bilgiler için teşekkür ederim. En azından hacklenme olayı için içim rahatladı. Şikayet etmek istesem konsolosluk üzerinden mi yapacağım bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı