Bilgisayar Ethernet kablosunu algılamıyor

Emyr

Hectopat
Merhaba, dün sistemimi yan odaya taşımaya karar verdim. Modem orada olduğu için de Ethernet kablosu ile bağladım bilgisayara ama bilgisayarım Ethernet kablosunu algılamadı. Başka bir cihazda denedim kabloda belki problem vardır diye ama kabloda problem yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

1618131075932.png

1618131113705.png

1618131140201.png

Hocam, PC nedir? Gördüğüm kadarıyla sürücü sorunu da var.

Kablonun modeme takılan ucu ile PC'ye takılan ucunu yer değiştirin. Bazen uçlarda temassızlık olabiliyor. Başka PC'de deneyince sorun algılanamayabiliyor. Yazılımsal olarak her şeyi denediyseniz sorun donanımdadır. Bu dediğimi bir deneyin lütfen. Yoksa kabloya uç bastırabilirsiniz.

Hocam, hangi A520M modeli? Sitesinden LAN sürücüsünü indirin. Güvenli modda girip bütün LAN sürücülerini kaldırın. Daha sonra indirdiğiniz sürücüyü yükleyip deneyin.

Hocam, hangi A520M modeli? Sitesinden LAN sürücüsünü indirin. Güvenli modda girip bütün LAN sürücülerini kaldırın. Daha sonra indirdiğiniz sürücüyü yükleyip deneyin.

S2H modeli hocam o yolu denedim defalarca kez maalesef düzelmedi.

Kablonun modeme takılan ucu ile PC'ye takılan ucunu yer değiştirin. Bazen uçlarda temassızlık olabiliyor. Başka PC'de deneyince sorun algılanamayabiliyor. Yazılımsal olarak her şeyi denediyseniz sorun donanımdadır. Bu dediğimi bir deneyin lütfen. Yoksa kabloya uç bastırabilirsiniz.

Denedim başka bir bilgisayarda yukarıda belirttiğim gibi.

Başka bir kablo varsa onu deneyin ya da kablonuza uç bastırın. Yazılımsal olarak her şeyi yaptığınıza inanıyorum. Umarım sorun kablodadır, anakartta değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı