Bilgisayar fan bıçakları yerinden çıktı

RealOmer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Otomotiv Mühendisi
Arkadaşlar fan bıçakları ortadan ayrıldı ve çerçeveye sürtüp ses yapıyor nasıl yerine oturturum?

Dosya Ekleri

• IMG_20220705_163736.jpg
    IMG_20220705_163736.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar fan bıçakları ortadan ayrıldı ve çerçeveye sürtüp ses yapıyor nasıl yerine oturturum?

Spreyli hızı yapıştırıcı ya da Japon yapıştırıcı kullanabilirsin. Şahsen bende vida sıkarken 1 yaprak kırmıştım spreyli olan yapıştırıcıyı kullandım ve yıllardır sorunsuz kullanıyorum.

Fan bıçağı değil de ortası yerinden fazla çıkmış.
Fanlar fırçasız motorlardan üretilir . Fan yapraklarının ve birleştiği plastik parçada bir adet metal çubuk olması gerekir . Bunu fan kasasının ortasındaki mıknatıslı ve bakırlı yerin ortasındaki deliğe oturtun belli bir yerde oturduğunu hissedeceksiniz. Attığınız fotoğrafta fan ile göbek arasında boşluk yeterince yeterli bir sorun gözükmüyor.

Fanlar fırçasız motorlardan üretilir. Fan yapraklarının ve birleştiği plastik parçada bir adet metal çubuk olması gerekir. Bunu fan kasasının ortasındaki mıknatıslı ve bakırlı yerin ortasındaki deliğe oturtun belli bir yerde oturduğunu hissedeceksiniz. Attığınız fotoğrafta fan ile göbek arasında boşluk yeterince yeterli bir sorun gözükmüyor.

Fan çerçeveye çarpıyor temizlerken yerinden çıkmış.

Geri
Yukarı