Bilgisayar fan yönleri ne olmalı?

Emin Denizler

Kilopat
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde 12 cm Aigo DR12-pro modeli 4 adet fan satın aldım. 2'si ön kapağa 1'i egzoz ve 1'si tepe fan olmak üzere. Fanlar ne tarafa doğru bakmalı. 4 adet çubuk olan bçlüm kasa içine mi bakmalı dışına mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzun zaman once technopat icin cizdigim resimi paylasayim.

Dosya Ekleri

• IMG_0053.JPG
    IMG_0053.JPG
    71,3 KB · Görüntüleme: 305
fanların yönlerini oklarla belirttim doğru mudur ?

şidmi gördüm mjı hemen değiştireyim yönlerini
Merhaba biraz konu hortlamış gibi olacak fakat bir sorunu çözemedim konu ile alakasız olacak konu açıp sormuştum çözümünü bulamadık aynı kasa fanlarına sahibiz alt kısım için elimde fan var fakat takamadım kasa gamegaraj aquarius deliklere fanın yanında çıkan vidalar ve kasanın yanında verilen hiçbir vida uymadı nasıl takabilirim

Eki Görüntüle 381752Eki Görüntüle 381751 Bu şekilde taktım. Son bir sorum daha olacak. Ekran kartının altında PSU'yu ayıran bölmenin üstünde 2 tane daha fan yuvası var oralara da ilerleyen zamanlarda alacağım acaba onlar havayı içeri mi alıyor dışarı mı veriyor. Teşekkür ederim
Fan yönlerinde sıkıntı yok ön fan doğru şekilde ayarlamışsın egzost fanları da tam tersi şekilde oluyor

Eki Görüntüle 381752Eki Görüntüle 381751 Bu şekilde taktım. Son bir sorum daha olacak. Ekran kartının altında PSU'yu ayıran bölmenin üstünde 2 tane daha fan yuvası var oralara da ilerleyen zamanlarda alacağım acaba onlar havayı içeri mi alıyor dışarı mı veriyor. Teşekkür ederim
Fan yönlerinde sıkıntı yok ön fan doğru şekilde ayarlamışsın egzost fanları da tam tersi şekilde oluyor alt kısımlar da ön taraf gibi içeri hava çekecek şekilde ayarlanabilir bir tane alta ama öncelik arka ve üst çıkış

Geri
Yukarı