Bilgisayar fanından değişik ses geliyor

:D Kaliteli fanlarından mı? Hocam 50 dolarlık kasaya nerede kaliteli fan koyuyorlar acaba? Egzoz fanı sessiz çalışıyor ama ön LED fan sesli çalışıyor zaten. Fanlar dönerken çok titrer. Kaliteli malzemelerden yapılmamış ve kauçuk vida deniyor sanırım, onunla monte edilmediği sürece de biraz ses çıkarır. Ekstra ses çıkarıyorsa ya tam oturmamıştır fan, ya bir sıkıntısı vardır ya da kablo falan değiyordur. Bunlardan hangisi siz bulun artık deneyerek.
Hocam valla fanı ben takmadım kasaya monte ediliydi kasayı açtığımda. Egzoz fanım Cooler Master SickleFlow ve bu bahsettiğim Corsair fandan daha sesli çalışıyor desibel aleti ile ölçtüğümde CoolerMaster 62 desibel. Corsair 48 desibel. Yani Corsair fanın sessizliği daha iyi. Resimdede gördüğünüz gibi bir kablo değmesi yok. Sürekli çıkmıyor ses 30 dakikada, 1 saaatte bir oluyor. Valla çok tuhaf anlamadım. Fanları söküp tekrar mı taksam acaba?
IMG_2127.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı