Bilgisayar fanlarından ses geliyor

Yusuko

Hectopat
Daha fazla  
Böyle bir sorunum normalde yoktu ama geçen sabah bilgisayarı açtıgıma kasa RAM'lerinden 1 tanesinin sanki bir şeye çarpıyormuş gibi yüksek ses çıkardıgını duydum ve kasayı açıp fana bakma kararı aldım. Baktım fana çarpan bir şey yok gibi kırık falanda yok elimle 1-2 kez döndürdüm döndürünce bir sıkıntı yok gibiydi. Bir daha açtım PC'yi düzeldi bugün gene aynı sorun oldu gene aynısını yaptım ama hep ben bunu mu yapacagım? Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir sorunum normalde yoktu ama geçen sabah bilgisayarı açtıgıma kasa RAM'lerinden 1 tanesinin sanki bir şeye çarpıyormuş gibi yüksek ses çıkardıgını duydum ve kasayı açıp fana bakma kararı aldım. Baktım fana çarpan bir şey yok gibi kırık falanda yok elimle 1-2 kez döndürdüm döndürünce bir sıkıntı yok gibiydi. Bir daha açtım PC'yi düzeldi bugün gene aynı sorun oldu gene aynısını yaptım ama hep ben bunu mu yapacagım? Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Fanların yağlanma zamanları gelmiş olabilir.

Fanın yörüngesi kaymış olabilir. Ve hızlı döndüğü zaman ses çıkıyordur.

Bunlar uzun zamanlı bir soruna sıkıntı açar mı ve 2 fandan sadece 1 tanesinde oluyorr bu durum ve ses çıkaran ara sıra duruyor ses çıkarırken.

Şimdi birkaç ihtimal bulunuyor çok tozlanmışsa olabilir.

Daha dün temizledim fanları ve temizlemeden önce vardı ses bende kasayı açmışken temizleyeyim dedim ve sıkıntı varsa ben niye elimle fanı döndürünce düzeliyor anlayamadım geç cevap için kusura bakmayın elektrikler yoktu.

Tozdan kaynaklanabilir. Fanda hasar olabilir ya da yağlanması gerek.

Fanın markasını biliyor musunuz?

Fanların yağlanma zamanları gelmiş olabilir.

Evde WD-40 var onla yağlayamayı düşünüyorum hala sorun devam etti 1-2 video atabilir misiniz veya anlatabilir misiniz nasıl yağlayacagımla alakalı.

Son düzenleme:
Daha dün temizledim fanları ve temizlemeden önce vardı ses bende kasayı açmışken temizleyeyim dedim ve sıkıntı varsa ben niye elimle fanı döndürünce düzeliyor anlayamadım geç cevap için kusura bakmayın elektrikler yoktu.

Evde WD-40 var onla yağlayamayı düşünüyorum hala sorun devam etti 1-2 video atabilir misiniz veya anlatabilir misiniz nasıl yağlayacagımla alakalı.

Hocam ben gres kullanıyorum ama bana bakmayın siz ben sanayi işi davranıyorum :D WD-40 güzel çözüm ama kuruyabilir pek dayanmayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fan kendi elinle neden ses çıkarmıyor kendi dönünce çıkarıyor sebebi millerinde zaten ondan.

Geri
Yukarı