Bilgisayar fiyatları düşer mi?

Parçalar dolar ile geldiği için önemli olan parçaların dolar karşılığı, dolar düşer ise düşer, yurt dışına bakın fiyatlar genelde stabildir yeni teknoloji gelince eskinin fiyatı biraz düşer, yani sorunuzun cevabı kura bağlı.

Yaklaşık 9.500'a aldığım sistem 11.500 TL olmuş, 3700 TL gibi bir fiyata aldığım monitörüm 7000 TL'ye yaklaşmış. Bil bakalım ne kadar oldu? 1 Ay bile olmadı.

1 Yıl içinde çok şey değişebilir hocam. Ama önümüzdeki 3-4 haftalık süreçten sonra hepsine asgari ücret maaşından dolayı zam geleceği kesin.
Annem asgari ücretle çalışıyor 3k borcu var telefon, bilgisayar masası falan aldık onun maaşıyla yani 2.500 falan kalıyor cebinde. Babam da 8 milyar alıyor oda 3 milyar borç ödüyor, 7 ay içinde bütün borçlar bitiyor yani anca o zaman alabilirim gibi güzel bir sistem. Ama asgari ücret zamından sonra fiyatlar gene yükseleceği için fazla umudum kalmıyor yeni sistem almaya, neyse ara tatilde işe girip para biriktireceğim başka yolu yok.

Annem asgari ücretle çalışıyor 3k borcu var telefon, bilgisayar masası falan aldık onun maaşıyla yanı 2.500 falan kalıyor cebinde babam da 8 milyar alıyor oda 3 milyar borç ödüyor, 7 ay içinde bütün borçlar bitiyor yani anca o zaman alabilirim gibi güzel bir sistem. Ama asgari ücret zamından sonra fiyatlar gene yükseleceği için fazla umudum kalmıyor yeni sistem almaya, neyse ara tatilde işe girip para biriktireceğim başka yolu yok.
Hocam 7 ay çok uzun bir süre, bu kadar uzun bir süre için net birşey diyemeyiz. Tek diyebileceğim belki seçim öncesi birşeyler düşebilir ama seçim zamanına kadar bir sürü zam gelebilme ihtimali olduğu için en son durumda yine şuanki fiyatlara dönecek.

Hocam 7 ay çok uzun bir süre, bu kadar uzun bir süre için net birşey diyemeyiz. Tek diyebileceğim belki seçim öncesi birşeyler düşebilir ama seçim zamanına kadar bir sürü zam gelebilme ihtimali olduğu için en son durumda yine şuanki fiyatlara dönecek.
Anladım hocam, neyse konu kapanabilir ben yeteri kadar cevabımı aldım. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Anladım hocam, neyse konu kapanabilir ben yeteri kadar cevabımı aldım. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Türkiye'de bugün aldığınız her şey yarından daha ucuzdur. Para biriktirecekseniz TL olarak biriktirmemenizi öneririm.

Annem asgari ücretle çalışıyor 3k borcu var telefon, bilgisayar masası falan aldık onun maaşıyla yani 2.500 falan kalıyor cebinde. Babam da 8 milyar alıyor oda 3 milyar borç ödüyor, 7 ay içinde bütün borçlar bitiyor yani anca o zaman alabilirim gibi güzel bir sistem. Ama asgari ücret zamından sonra fiyatlar gene yükseleceği için fazla umudum kalmıyor yeni sistem almaya, neyse ara tatilde işe girip para biriktireceğim başka yolu yok.
Aile durumu belli maalesef idare etmek zorundayız. Sonuçta düşsse de düşmese de beklemeniz gerekecek. Kafanıza takmamaya çalışın. Şu an günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak bile zorlaştı. Çok büyük beklentiye girmemeye çalışın. Keşke daha iyi olsaydık ama maddi açıdan yapacak bir şeyimiz yok. Umarım bu sizin için motivasyon olur. Derslerinize ilgi gösterip çabalayıp, güzel bir iş sahibi olup kendiniz istediğinizi alabilirsiniz umarım. Çünkü ailelerimizin de eli kolu bağlı. Bizim eve de bir memur maaşı giriyor. Açıkçası bilgisayarınız yoksa, ucuz yollu da olsa evde bir bilgisayar olması iyi olur. Kendiniz çalışırsanız iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı