Bilgisayar format USB'sinden Boot etmiyor

Haydar Gümüş

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1-2 gün önce bilgisayarda 0xc00000e9 hatası aldım. Sonra USB'ye Windows 7 dosyalarını attım ve BIOS'tan en üste format belleğini aldım. Kaydedip çıktığım zaman harddisk üzerinden başlıyor bilgisayar. Harddiski çıkardım sadece flashı taktım, o zaman da bootlanacak sürücü görmüyor deyip bir şey olmuyor.

İşte o zaman da harddiskten başlatıp hata veriyor.
USB'ye yanlış yazmış olabilirsiniz. USB'den başlatmak için, sistemdeki bütün diskleri çıkarın. Sadece USB kalsın takılı sistemde. O zaman USB'den başlayacaktır. En azından doğru yazılmış mı onu anlarız.

USB'ye yanlış yazmış olabilirsiniz. USB'den başlatmak için, sistemdeki bütün diskleri çıkarın. Sadece USB kalsın takılı sistemde. O zaman USB'den başlayacaktır. En azından doğru yazılmış mı onu anlarız.
Onu denedim zaten. Her şeyi çıkarttım. USB vardı sadece bootable device not found diyor zaten.

Arkadaşında dediği gibi direkt ISO doyası atmakla olmaz. Biliyorsunuz değil mi?
Onu denedim zaten. Her şeyi çıkarttım. USB vardı sadece bootable device not found diyor zaten.
Aşağıda yazdım bunu deneyin.
BIOS üzerinden USB Boot aktif edin. Eğer hala olmaz ise "Legacy Support" ve "Legacy First" yapın.

Geri
Yukarı