Bilgisayar geç açılıyor

Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gün önce bilgisayarı yeniden başlatma yapınca, bilgisayar açılış ekranında yani kaba tabirle, anakartın yazısının çıktığı ekranda kaldı. Uzunca süre beklememe rağmen açılmadı. Tekrar reset atmama ve kapatıp tekrar açmama rağmen ne BIOS ekranına girebildim ne de işlem yapabildim. Sonrasında bütün USB bağlantılarını çıkarıp tekrar başlattım. Bilgisayarın açılması çok uzun sürse de açıldı. Bilgisayarın şu an açılma süresi ortalama 2-4 dk arasında değişiyor. Neden bir anda böyle oldu bir fikrim yok. M.2 SSD kullanıyorum, zarar görmüş olabileceğini veya bozulmuş olabileceğini düşünüyorum. Format atmayı denemedim. Belki bir çözüm yolu olabilir ama başlangıç dosyaları zarar görmüş olsaydı hiç açılmadı, hata verirdi. Sadece çok geç açılıyor. Farklı bir fikri olan varsa veya nasıl düzelteceğimi bilen yorum yazarsa sevinirim.

Harddisk sentinel ve HD Tune Pro ile testler yapmanı öneririm. Ömrünü dolduruyor olabilir.
SSD sıfır alındı ve yaklaşık 5-6 ay oldu. Yine de test yapmıştım. Fikriniz için teşekkürler lakin programlar üzerinde herhangi bir sorun görünmüyor.
Farklı bir fikri olan yok sanırım?

Son düzenleme:
SSD sıfır alındı ve yaklaşık 5-6 ay oldu. Yine de test yapmıştım. Fikriniz için teşekkürler lakin programlar üzerinde herhangi bir sorun görünmüyor.

Windows 10'un eski sürümlerini deneyin. Eğer yeni sürüm kullanıyorsanız yavaş açılan bir sorun olabilir. (Not: Benim HDD bile 50 saniyede açılıyor hem de 8 yıllık)

Ssdniz kronik sorunlu olan bir model olabilir. Onu araştırın derim. Başkalarında aynı modelde sorun yok yaşamış mı?

Windows 10'un eski sürümlerini deneyin. Eğer yeni sürüm kullanıyorsanız yavaş açılan bir sorun olabilir. (Not: Benim HDD bile 50 saniyede açılıyor hem de 8 yıllık)

Ssdniz kronik sorunlu olan bir model olabilir. Onu araştırın derim. Başkalarında aynı modelde sorun yok yaşamış mı?

Bugün tekrardan temiz bir kurulum yapacağım, sorun çözülmez ise elimde SATA SSD var ona da temiz bir kurulum yaparım. Hala sorun devam ederse farklı bir problem vardır. Eğer yazmış olduğunuz gibi kronik bir sorun varsa garantisi var hala ürünü garantiye gönderirim.

Geri
Yukarı