Bilgisayar geç açılıyor

cristalmert

Hectopat
Daha fazla  
500GB M.2 SSD üzerine kurulu Windows +1TB HDD'm var son 2-3 aydır bilgisayarı eskisi kadar her gün açmıyordum oyun oynamıyordum, tekrardan başladım bilgisayarı kullanmaya ancak Görev Yöneticisi'nden başlangıç kısmında son BIOS zamanı 8-9 saniye olan bilgisayarım son 1-2 haftadır 30-40 saniyelerde açıyor. ek olarak; fark ettiğim şey ise oynadığım oyundan kısa kesitler alıyorum onları HDD'ye kaydediyorum yaklaşık 200 GB video falan vardır klasörde önceden seri şekilde açıyordu şimdi ise klasördeki videolar çok geç yükleniyor. Sebebi bundan olamaz diye düşünüyorum çünkü Windows SSD üzerine kurulu. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi? Çok uzattım hakkınızı helal edin :D

Görev yöneticisini aç. Başlangıç uygulamalarını kontrol et. Devre dışı bırak onları.
SSD'nin yüzde kaçı dolu?
SSD sağlık testi yap ve sonuçları at.
Tozlanmış olabilir mi PC?

Emir cimlesi yazdım ama acelem var ondan. Hepsinin sonunda ''mısın'' var aslında.

Yazma hızım 2100 MB/s olması gerekiyor, yazma hızım düşmüş ancak SSD'yi alalı daha 1 sene olmadı, Temmuz ayında almıştım nasıl oluyor da bu kadar çabuk düşebiliyor bu değerler.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20240312200218.png
    CrystalDiskMark_20240312200218.png
    527,9 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Yukarı