Bilgisayar Gigabyte ekranında kalıyor

BirkanC16

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ 480 gb ssd
Ekran kartı
Gigabyte Rtx 2060
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 2600
Arkadaşlar dün de aynısı olmuştu 4 5 dk bekledim gelmişti. Sorunsuz kullanmıştım açıldıktan sonra. Şimdi 2 3 saattir bir şeyler yapmaya çalisiyorum sonuç yok. BIOS'tan kaydet ve cikis deyince onarım başlatılıyor diyor. Onarım kısmından geri yükleme yapayım dedim hata verdi. Bilgisayarı da sıfırlamak istemiyorum.

Sonra SSD ve hard diski çıkarıp tekrar taktım. Önceden BIOS kısmında HDD gözükmüyordu, şimdi gözüküyor ama değişen bir şey yok.
Şimdi bu yazıyı yazarken aynı zamanda mutfaktaydım 😂. 20 30 dk kaldıktan sonra açılmış. Yine de paylaşıyorum çünkü belli yine böyle olacak. Bunun sebebi nedir ve şu an hazır Windows açıkken yapabileceğim bir şey varsa söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20221224_151229.jpg
    IMG_20221224_151229.jpg
    150,5 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Ana sistemin kurulduğu diskten başka bir disk varsa onu söküp deneyebilirsin ve böyle yaptığında güvenli modda açmayı denediğinde açıyor mu onu kontrol edebilirsin.

SSD'ye kurulu. Şimdi bilgisayarda biraz işim var hazır açılmışken tekrar saatlerce beklemeyim diyorum. Akşam deneyeceğim.
Sizce sorun Windows'ta mıdır SSD veya HDD'de mi?
Hard diski çıkarıp denemiştim yine Gigabyte ekranında çok uzun süre kalmıştı. Onarım kısmından güvenli modu denediğimde hata vermişti.

Hard diski çıkarıp denemiştim yine Gigabyte ekranında çok uzun süre kalmıştı. Onarım kısmından güvenli modu denediğimde hata vermişti.
Eğer bunlar olduysa sistemde sorun olma ihtimali muhtemel. Sıfırdan temiz bir kurulum yaparak deneyebilirsiniz ama ondan önce BIOS güncel değilse BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.

BIOS'u hiç güncellemedim onu deneyeceğm şimdi.

Eğer bunlar olduysa sistemde sorun olma ihtimali muhtemel. Sıfırdan temiz bir kurulum yaparak deneyebilirsiniz ama ondan önce BIOS güncel değilse BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.

1671887851395.png

Sürümüm F41miş. Direkt en üsttekini indirsem oluyor mu acaba?

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı