Bilgisayar görüntü gelmeme sorunu

Bozkurt993

Hectopat
Daha fazla  
Arkadalar selam,

Dün akşam işlemci soğutucumu değiştirdim. Ancak kasa şimdi açılmıyor. Power tuşuna basıyorum. PC çalışıyor. Ama ekrana görüntü gelmiyor. DVD çalışmıyor. Ekran kartını çıkardım taktım. RAM'leri çıkardım taktım. İşlemci bacakları sağlam. BIOS pilini çıkardım 2 dakıka sonra tekrar taktım ama yine sorun aynı. Sizde neden oldu böyle?

Arkadalar selam,

Dün akşam işlemci soğutucumu değiştirdim. Ancak kasa şimdi açılmıyor. Power tuşuna basıyorum. PC çalışıyor. Ama ekrana görüntü gelmiyor. DVD çalışmıyor. Ekran kartını çıkardım taktım. RAM'leri çıkardım taktım. İşlemci bacakları sağlam. BIOS pilini çıkardım 2 dakıka sonra tekrar taktım ama yine sorun aynı. Sizde neden oldu böyle?
Herhangi bir parçadan kaynaklanabilir. Elinde olan imkanlarla deneyebildiğini dene. Örnek RAM'leri teker teker takıp çalıştırmayı dene. Erkan kartını varsa imkanın başka bir kasada dene. Ya da varsa eğer dahili grafik birimine görüntü kablosunu takıp dene. Tabi önce jumper ile BIOS sıfırlamayı dene işe yararsa boşa uğraşmamış olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı