Çözüldü Bilgisayar görüntü ve ses gittikten sonra kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Selamlar, bugün bilgisayarı kullanırken bir anda görüntü ve ses gitti sonra kapandı. Bu aralar bilgisayarımda garip şeyler oluyor. Bir ara ben bilgisayarda değilken görüntü gitmiş ve geldiğinde saydam değişik bir görüntü varmış ama sonra düzelmiş. Sizce ne olmuş olabilir?

@kino hocam, siz anlarsınız bu konulardan.

Ayıp oluyor ama neden cevap yazmıyorsunuz?

Son düzenleme:
Çözüm
Ekran kartını sök yuvasına üfle güzelce oturt tekrar. Güç kablosu girişi varsa onu da aynı şekilde yap. RAM'leri ve anakartın üzerindeki kabloların da tam oturmuş olduğuna bak biraz iterek. Dün söküp taktıktan sonra oynamış olabilir. Kasanın güç kablosunu söktükten sonra 4-5 kere güç düğmesine bas da akım varsa boşalsın ondan sonra bunları yapmaya başlarsın.

Hocam, ceza yediğim için yazamadım. SFC/scannow yapınca o garip sorunlar düzeldi.
Bir de BIOS sürümüm F6 imiş. Bu en yüksek sürüm mü oluyor?
Hocam, yardımların için çok sağ ol. Her sorumu cevaplıyorsunuz çok çok teşekkür ederim. Benim BIOS güncellemem imkansız gibi duruyor. Burada çoğu zaman elektrik gidiyor ve ben böyle bir durum varken buna asla cesaret edemem. Anakartım çöp olsun istemiyorum.

Geri
Yukarı