Çözüldü Bilgisayar güç tuşuna basınca bazen çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakblt

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Corsair ram ddr4 8x8 16 gb ram 2999mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 960 evo m2 ssd 1tb
Ekran kartı
Msi gaming x rtx4060
Anakart
B450 tomahawk max
İşlemci
Ryzen R5 2600
Bilgisayarım güç tuşuna basınca çalışıyor bazen hiç çalışmıyor kapattığım zaman güç tuşuna basınca çalışmıyor. Fişi çekip 5 dk bekletince çalışıyor çalışmadığı zaman hiç bir şekilde güç gelmiyor kasaya . Psu corsair builder seris 80+ vs550 550w

Son düzenleme:
Çözüm
Sarı etiketli mi bilmiyorum ama tam modeli bu Corsair builder series VS550 550W PSU CP-9020171-EU

Kronik seri değil yeni üretim 2018 sonrası yani kullandığın model. Yine de önerdiğim model değil, değiştirmen yararına olur yüksek ihtimalle PSU kaynaklı sorun. BIOS güncel değilse güncelle.
Sarı etiketli mi bilmiyorum ama tam modeli bu Corsair builder series VS550 550W PSU CP-9020171-EU

Kronik seri değil yeni üretim 2018 sonrası yani kullandığın model. Yine de önerdiğim model değil, değiştirmen yararına olur yüksek ihtimalle PSU kaynaklı sorun. BIOS güncel değilse güncelle.

Çözüm
Umarım anakartta değildir psu önerin nedir peki ve nasıl anlayabilirim psu nun bozuk olduğunu

Umarım anakartta değildir PSU önerin nedir peki ve nasıl anlayabilirim PSU'nun bozuk olduğunu.

Dediğim gibi imkanın varsa farklı bir PSU ile dene sorunun çözülüp çözülmediğine bak. Yine devam ediyorsa anakart sorunludur. Dediğim gibi önce BIOS'unu güncelle, farklı PSU ile dene en son anakarta gelelim.

Geri
Yukarı