Çözüldü Bilgisayar hafızası kendiliğinden doluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bilgisayarımın hafızası kendiliğinden doluyor. 10 GB boş yer yapıyorum 10 dk sonra 0 KB boş yer diyor. Her saniyede 5 MB hafıza yeri gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem geri yüklemesi yüksek ihtimal yapıyor olabilir. Sanal bellek otomatik artıyorsa ondan olabilir. Windows Update geçmişini temizle.

Program istemiyorsan çalıştıra bunları gir:

Kod:
%temp%
temp.
prefetch.
recent.

Wise Care 365'i kullanman daha iyi olacaktır, detaylı çerez temizliği.
Bilgisayarınızda HDD kısmında %8'lik boş alan bırakmanız önerilir. Hiperfile ve pagefile dosyaları RAM bellek miktarı kadar sisteminizden sıkıştırma yöntemiyle yer kaplar. Bu kadar dolu HDD başka sistem sorunlarına da sebep olur bu sebeple temizleme yapmanız gerekir.

C: Nin içinde sadece Windows var ve başa bir şey kurmadım ve F: De 100 GB boş yer var virüs taraması yaptım keylogger heur ve worm çıktı hepsini temizledim ama HDD de yüzde 8'den daha fazla boş yer var.

Böyle tip sistemi etkileyecek virüsler olduğunda temiz format atmanızı öneririm. HDDniz büyükken böyle bir dolma oluyorsa zaten HDD mining yapan virüslere denk gelmeniz bayağı talihsiz bir durum. Mümkünse temiz format atın.

Format atmana gerek yok şu anda, bir çözümleri deneyelim. Disk temizleme programından:
1654678091511.png

Windows'un olduğu diski seç ve tamama bas,
1654678114701.png

Buna bas,
Tekrar Windows'un olduğu diski seç, hepsini tikleyip tamama bas daha sonra otomatik silecektir.
Windows Update'yi de kapatmayı dene ayrıca bilgisayarında kendini yer olmadığı için sürekli sürekli güncellemeyi deneyen ve güncelleyen bir program olabilir, onu da bulup kapatmayı unutma. (Görev yöneticisinden bakıp bulabilirsin ya da
1654678297089.png
bu simgeden de bulabilirsin.) Bunları yaparken ağ bağlantını kapatmanı öneririm.

Sistem geri yüklemesi yüksek ihtimal yapıyor olabilir. Sanal bellek otomatik artıyorsa ondan olabilir. Windows Update geçmişini temizle.

Program istemiyorsan çalıştıra bunları gir:

Kod:
%temp%
temp.
prefetch.
recent.

Wise Care 365'i kullanman daha iyi olacaktır, detaylı çerez temizliği.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı