Bilgisayar hakkında bilgisi olan bakabilir mi acaba ?

heartles39

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Ben vatan bilgisayardan 3.000 TL'ye bir bilgisayar topladım fakat biraz mallık yaparak işlemcisini amd fx 8300 aldım. Pek bilgim olmadığı için her neyse vatan bilgisayar saat 10'da açılıyormuş işlemci ve ana kart değiştirmek için sabah 10'da defalarca aradım açan olmadı ben o ara evde değildim en sonunda açtıkların da ise ana kart ve işlemciyi taktıklarını söylediler ve açılan parçalar değişmez dediler. Her neyse tamam dedik oyunlarımı vs. Kurdum hazır bilgisayarım vardi 1.000 tl ye almıştım onda düşükte oynadığım oyunu o sistem'de de düşükte oynuyorum 40 50 dk sonra fps düşüyor oyunda hafif kasmalar oluyordu amd ısınıyor dedikleri için birde soğutucu almıştım ama baya bi ısınıyor. M.hizmetlerine soruyorum. Isınır normal falan dediler.bir kaç gün böyle oynadım. Daha sonra kasanın arkasına kulaklıklı mikrofon takıyorum bilgisayarın sağ alttan sesi kapatıyorum. Ses hala gelmeye devam ediyor şaka gibi kasanın içinde ki çalışma sesini kulaklığa veriyor ben 2 adet kulaklık takıyorum birisinden konusup telefon kulaklığından ise duyuyordum işte arkaya taktığım için ise ses açıkken rüzgar sesi gibi bir ses geliyor sağ alttan sesi kapattığım'da rüzgar sesi kesiliyordu. Daha sonra kasanın arkasın da ki yerleri değiştirdim bu sefer sesi kapattığımda ses gelmiyordu ve gene rüzgar sesi geliyordu sonra ön jak girişine taktım sadece mikrofonu bu seferde rüzgar sesi kesildi. Gelmiyordu bu sorunları vatana daha önce götürüp söyledim ve sorun olmadığını söylediler. Ve bugün tekrar o sorunları yaşayıp götürdüm bilgisayarı alalı 2 hafta gibi bir süre oldu ve 1 hafta bilgisayarı düzgün oynayamadım sürekli sorun çıkacak mı diye araştırıyorum zaman kalmıyor oynamaya
C:\Users\FFS\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.png
tüketici hakları ise 1 ay içinde sorununuzu gideremezlerse geri iade yapabilirsiniz diyor. Ben başta bu işlemcinin ısınma sorunundan şikayetciyim buna ne yapabiliriz saatlerce aramamıza rağmen açmadılar işlemci değişecektik oysaki bizde ekran kartını yükselttik ve bugün sadece bu değişimi size yaptık başkası gelse fatura oluşturuldu. Değiştirmezdik dedi böyle bir şey doğru mudur ? Başka bir şekilde geri iade yapabilir miyim sürekli sorun sorun sorun oyunları yüksek ayarlara çektiğim zaman fps düşüyor oyunda kasmalar oluyor. Lütfen daha önce böyle sorun veya buna tarz bir sorun yaşayan yorum atabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı