Bilgisayar Hangi Temel Elemanlarla Çalışır?

BaR

Decapat
Bir bilgisayarın çalışması için sadece anakart işlemci ve PSU 'ya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Peki böyle bir sistem çalıştığında nasıl bir görüntü gelir merak ediyorum konu hakkında bilgisi olan biri yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eger anakarta veya islemciye gomulu bir grafik yongasi var ise harici ekran karti olmadan goruntu gelir. Nasil bir goruntu gelir sorusunu anlamadim. Monitorunun çözünürlüğü ne kadar iyi ise o kadar iyi goruntu gelir. Ayrica sistemin calismasi icin sadece guc kaynagi, islemci ve anakart yetmez, RAM olmadan sistem calismaz.

Son düzenleme:
Intel de entegre grafik işlemci var, ondan görüntü alıyorlar. AMD APUlarda da entegre grafik işlemci var. RAM ve depolama birimi de lazım.

Bilgisayarı uzay sistem kurarak, yalnızca işlemci, anakart, PSU, RAM bu dörtlü ile görüntü alabilirsiniz. Islemcinizin dahili grafik kartı olması gerekir. Görüntü almak için bunlar gerekir. Ancak HDD olmadan sistem açılmayacağı için BIOS ekranında kalırsınız. Görüntü ise normal bir sistem gibi olur bir sey değişmez.

Bir bilgisayarın çalışması için sadece anakart işlemci ve PSU 'ya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Peki böyle bir sistem çalıştığında nasıl bir görüntü gelir merak ediyorum konu hakkında bilgisi olan biri yardım edebilir mi?
Bu parçalar birbirleriyle organize ve işbirliğiyle çalışırlar,bunlardan bir tanesi yokken sisteme görüntü gelmez,başka bir tanesi olmazsa sisteme güç gelmez vs. o yüzden bu parçalar eksik olduğu sürece (kasa hariç) bilgisayarı bilgisayar olarak kullanamazsınız.

Eger anakarta veya islemciye gomulu bir grafik yongasi var ise harici ekran karti olmadan goruntu gelir. Nasil bir goruntu gelir sorusunu anlamadim. Monitorunun çözünürlüğü ne kadar iyi ise o kadar iyi goruntu gelir. Ayrica sistemin calismasi icin sadece guc kaynagi, islemci ve anakart yetmez, RAM olmadan sistem calismaz.
Ram hdd olunca gerekli olunuyor diye biliyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı