Bilgisayar hard diski görmüyor

Toritseran

Hectopat
Elimde Samsung HX-M101TCB/G modelinde bir hard disk var bilgisayara takıyorum ses geliyor ışık yanıyor ama sonuç olarak içine erişemiyorum bunun çözümünü bilen var mı? (bilinen basit çözümlerin büyük bir kısmını denedim bir çözüme ulaşamadım yine de bildiğiniz çözümler varsa deneyebilirim.)
Birçok farklı bilgisayarda denedim hiçbirinde görmüyor. Kablosunuda 2,3 defa değiştirdim onunlada alakası yok.

Bilgisayar üzerinde görünüpte mi içine giremiyorsun, yoksa hiç görünmüyor?
Görüyorum fakat disk başlatılamadı diyor.

Disk yönetiminden harf ve isim atayın.
Bunu yüzlerce kez denedim fakat yukarıda da belirttiğim gibi disk başlatılamadı yazıyor.

Yada en kötü ihtimalle içerisindeki verileri kurtarmayı deneyeceğim bildiğiniz bir kaç şey varsa yazabilirseniz sevinirim.

Çalıştıra diskmgmt.msc yazıp, çalıştırdığınızda disk görünüyor mu ? Görüntü atın.

1.png
2.png

Hocam maalesef benim diskimde de aynı şey vardı hiçbir şekilde düzeltemedim.

Anladım benim de 5 sene önce falan görmemeye başlamıştı ne yaparsam yapayım kime gidersem gideyim düzeltemedim, düzelttiremedim maalesef belki bir umut düzeltmeme biri yardımcı olabilir diye yazdım buraya işin kötü tarafı içinde ne olduğunuda bilmiyorum.

Hocam sorun donanımsal da olabilir HDD tamir yazılımları da var, belki onlarda çözebilir, şu 2 videoyu dikkatlice izleyin belki derdinize derman olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam sorun donanımsal da olabilir HDD tamir yazılımları da var, belki onlarda çözebilir, şu 2 videoyu dikkatlice izleyin belki derdinize derman olur.

Çok teşekkür ederim bir deneyeyim bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı