Bilgisayar harddiski görmüyor

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Arkadaşlar, bir tane 120GB SSD ve 2 adet 320GB HDD aldım, ilk önce harddiski takmaya üşendim 2-3 hafta boyunca 120GB SSD kullandım, dolmasına 12 GB kaldı. Gelelim konuya, harddiskim birini PC'ye taktım kaç kere kontrol ettim kablolarda sorun yok, PC harddiski görmüyor. İnternet'te araştırdım, bu bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere geldim, oradan aygıt yöneticisine, disk sürücülerine geldiğimde SSD'nin haricinde "bilinmeyen disk" var,
Ve düzgün çalıştığı yazıyor, aygıt sürücüm güncel ne yapmalıyım?

Arkadaşlar, bir tane 120GB SSD ve 2 adet 320GB HDD aldım, ilk önce harddiski takmaya üşendim 2-3 hafta boyunca 120GB SSD kullandım, dolmasına 12 GB kaldı. Gelelim konuya, harddiskim birini PC'ye taktım kaç kere kontrol ettim kablolarda sorun yok, PC harddiski görmüyor. İnternet'te araştırdım, bu bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere geldim, oradan aygıt yöneticisine, disk sürücülerine geldiğimde SSD'nin haricinde "bilinmeyen disk" var,
Ve düzgün çalıştığı yazıyor, aygıt sürücüm güncel ne yapmalıyım?
Eğer disk yönetiminde takdığınız hddye benzer bir araç görüyorsanız onu yeni disk deyip harf atamasıyla kullanabilirsiniz eğer yeni disk ise ayrılmamış alan gibi bilgiler yazar resmini atınız. disk görünümünün.

Windows Search > sabit disk bçlümleri oluştur ve biçimlendir > diğer disklerinin başlığı lacivert ama HDD'n siyah olacak sağ tıklayıp birim olarak ekle diyorduk sanırım.

Dostum aynısı 2 gün önce başıma geldi; muhtemelen hata BIOS ayarlarındadır. Bilgisayarı açarken BIOS menüsüne girip oradan IDE Auto detect muhabbetini bulmalısın. Anakartına bağlı olarak SATA seçenekleri çıkacaktır. SATA 1, SATA 2, SATA 3 falan diye. Sırayla hepsini tarat o şekilde bulması lazım. Eğer bulamazsa (benim ki bulamamıştı) bilgisayarı kapatıp fişten çek. Uzun bir süre bekle. Sonra tekrar tak ve çalıştır; benimki o şekilde düzeldi.

Windows Başlat>Sağ tık>Disk Yönetimi deyin. Görülmesini istediğiniz diske sağ tıklayıp ''Sürücü Harfi ve Yolu değiştir''e tıklayın. Ardından vermek istediğiniz harfi verin. Bu genelde D olur. C harfi yüksek ihtimal Windows kullanıyordur şu an sizde de. Sürücü harfini D verdikten sonra, diske sağ tıklayıp ''Biçimlendir'' deyin. Birim etiketi Yeni Birim olarak kalabilir. Dosya sistemi NTFS olarak kalsın. Ayırma birim boyutunu ''Varsayılan'' olarak bırakın. Ve ''Hızlı biçimlendir'' tiki işaretli olup ''Tamam'' deyin.

Eğer disk yönetiminde takdığınız hddye benzer bir araç görüyorsanız onu yeni disk deyip harf atamasıyla kullanabilirsiniz eğer yeni disk ise ayrılmamış alan gibi bilgiler yazar resmini atınız. disk görünümünün.
ben de tam olarak bunu anlatmaya çalışmıştım, teşekkürler hocam
Windows Başlat>Sağ tık>Disk Yönetimi deyin. Görülmesini istediğiniz diske sağ tıklayıp ''Sürücü Harfi ve Yolu değiştir''e tıklayın. Ardından vermek istediğiniz harfi verin. Bu genelde D olur. C harfi yüksek ihtimal Windows kullanıyordur şu an sizde de. Sürücü harfini D verdikten sonra, diske sağ tıklayıp ''Biçimlendir'' deyin. Birim etiketi Yeni Birim olarak kalabilir. Dosya sistemi NTFS olarak kalsın. Ayırma birim boyutunu ''Varsayılan'' olarak bırakın. Ve ''Hızlı biçimlendir'' tiki işaretli olup ''Tamam'' deyin.

Windows başlat>sağ tık>disk yönetimi deyin. Görülmesini istediğiniz diske sağ tıklayıp "sürücü harfi ve yolu değiştir"e tıklayın. Ardından vermek istediğiniz harfi verin. Bu genelde D olur. C harfi yüksek ihtimal Windows kullanıyordur şu an sizde de. Sürücü harfini D verdikten sonra, diske sağ tıklayıp "biçimlendir" deyin. Birim etiketi yeni birim olarak kalabilir. Dosya sistemi NTFS olarak kalsın. Ayırma birim boyutunu "varsayılan" olarak bırakın. Ve "hızlı biçimlendir" tiki işaretli olup "tamam" deyin.

Sürücü harfi oluştur ve yolu değiştir dedim. D yaptım, sistem ayrıldı: D gözüktü, 320GB harddiskim 550 MB olarak gözüküyor.
Ve yarısı dolu gözüküyor fakat içi boş, biçimlendir dediğimde birim etiketi "sistem ayrıldı" olarak görünüyor, ve Windows biçimlendirmeyi bitiremedi diyor.

IMG_20200710_183020_1.jpg

Ne yapmalıyım? Cevap verecek kimse yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı