Bilgisayar harici hard diski görmüyor

tunahozan

Femtopat
Daha fazla  
Bugün format attım bilgisayara. Yeni bir PSU ve ekran kartı taktım. Formattan önce çalışan HDD formattan sonra gözükmez oldu. SATA kablosunu değiştirdim yine olmadı. SSD gözüküyor HDD gözükmüyor.

120gb SSD 240 GB HDD takılıydı. 240gb ortalıkta yok
Masaüstündeki "Bilgisayar" ikonuna sağ tıkla.
"Yönet" seçeneğine bas.
Sol menüden "Disk Yönetimi" kısmına bas.

1697918075161.png

Böyle bir menü açılacak. Kırmızı ile altını çizdiğim yerlerde "Yabancı" falan yazar.
O diske sağ tıkla ve " Yabancı diskleri al" butonuna bas.
Her şeye tamam de ve devam et.

Masaüstündeki "bilgisayar" ikonuna sağ tıkla.
"Yönet" seçeneğine bas.
Sol menüden "Disk Yönetimi" kısmına bas.

Eki Görüntüle 1985512

Böyle bir menü açılacak. Kırmızı ile altını çizdiğim yerlerde "Yabancı" falan yazar.
O diske sağ tıkla ve " Yabancı diskleri al" butonuna bas.
Her şeye tamam de ve devam et.

Sizde 931 GB şeklinde bir disk gözüküyor. Bende yalnızca 120GB'lık SSD gözüküyor başka bir şey yok. 440 MB'lık 2'şer bölüm daha var o kadar. Başka disk gözükmüyor

Eğer ki HDD takılı olduğu hâlde görünmüyorsa, o hâlde BIOS ayarlarından etkinleştirmeniz gerekli.
Biosta etkin satalarda yalnızca 120gblık SSD gözüküyor. Format öncesi bozuk değildi. Sanmıyorum ki hard disk bozuk olsun anlamadım gitti.

Sizde 931 GB şeklinde bir disk gözüküyor. Bende yalnızca 120GB'lık SSD gözüküyor başka bir şey yok. 440 MB'lık 2'şer bölüm daha var o kadar. Başka disk gözükmüyor

Biosta etkin satalarda yalnızca 120gblık SSD gözüküyor. Format öncesi bozuk değildi. Sanmıyorum ki hard disk bozuk olsun anlamadım gitti.
Fotoğraf atar mısın dediğim bölümü?

Geri
Yukarı