Çözüldü Bilgisayar HDD Görmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, Windows 10'u Windows 8.1 yapmak istedim. Bunu yaparken de 160 GB'lık HDD'in içindeki her şeyi silmek istedim. 60 ve 80 GB olarak ayrılardı. Ben de biçimlendirip birleştirmek istedim. Biçimlendirmeyi denedim fakat olmadı. Ben de "Sil" dedim her ikisine de. 150 GB bir sürücü oldu. Windows 8.1 kuruldu ve Bilgisayar'a baktığımda sadece 128 GB'lık SSD'mi gördüm. Disk yönetiminden de baktım orada 150 GB HDD gözüküyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
150 GB olarak gördüğünüz diske sağ tuş tıklayın ve biçimlendirin. Biçimlendirme bitince sorun çözülecektir. Diski sildikten sonra Ayrılmamış Alan (Unallocated Space) olarak bıraktığınız için bu sorunu yaşıyorsunuz.

150 GB olarak gördüğünüz diske sağ tuş tıklayın ve biçimlendirin. Biçimlendirme bitince sorun çözülecektir. Diski sildikten sonra Ayrılmamış Alan (Unallocated Space) olarak bıraktığınız için bu sorunu yaşıyorsunuz.
upload_2016-7-11_22-2-45.png
En üstteki Disk 0' ı biçimlendirdim fakat bir şey değişmedi.

Şu an çalışıyor olarak gözüküyor. Bilgisayarım'ı açıp kontrol ettiğinizde gözükmüyor mu? Disk Yönetimi'nde diski biçimlendirmeden önce de böyle mavi çizgili miydi yoksa siyah mıydı?

Şu an çalışıyor olarak gözüküyor. Bilgisayarım'ı açıp kontrol ettiğinizde gözükmüyor mu? Disk Yönetimi'nde diski biçimlendirmeden önce de böyle mavi çizgili miydi yoksa siyah mıydı?
Kontrol ettim ve gözükmüyor. Ona dikkat etmedim. Bu sefer Hızlı Biçimlendir seçeneğini kaldırdım. Şuan tekrar baştan biçimlendiriyor.

O da olmazsa, en başta yaptığınız gibi (format atarken disk sildiğiniz ekranda) sadece 150 GB'lık olan diski silip, biçimlendirip, yeni bölüm oluşturabilirsiniz. Ardından formatı iptal ederek kapatırsınız. Dikkat edin yanlışlıkla sistem için ayrılan bölümleri ya da C diskini falan silmeyin. Sıfırdan sistem kurmak zorunda kalırsınız ve elinizde yedeği olmayan dosyalarınız silinir.

Tamamdır, teşekkür ederim.

O da olmazsa, en başta yaptığınız gibi (format atarken disk sildiğiniz ekranda) sadece 150 GB'lık olan diski silip, biçimlendirip, yeni bölüm oluşturabilirsiniz. Ardından formatı iptal ederek kapatırsınız. Dikkat edin yanlışlıkla sistem için ayrılan bölümleri ya da C diskini falan silmeyin. Sıfırdan sistem kurmak zorunda kalırsınız ve elinizde yedeği olmayan dosyalarınız silinir.
Sorun çözüldü, teşekkür ederim yardımınız için.

Açıkcası tam hatırlamıyorum ama. İlk önce bütün olan diske ''Birimi küçült'' dedim. 150 GB' lık diski 146 - 4 olarak böldüm. Sonra yeni bir disk oluştur gibi bir seçenek çıktı sanırım, onu işaretleyince sorunum çözüldü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı