Bilgisayar HDD yüzünden yavaşlar mı?

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim sağlığı %9 Matrox 150GB HDD im var. Bazen mouseyi oynatırken mouse takılıyor, Chrome açarken bazen 1-2 dakikada açılıyor, genel olarak kasıyor, denetim masası vs bilgisayarın programlarını açarken bile geç açılıyor ya da açılınca beyaz ekran oluyor, yanıt vermiyor vb şeyler oluyor. Bunlar iyice artmaya başladı. Kağnı gibi oldu bilgisayar. Bu HDD nin bunda etkisi var mı? Oyunlara etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
13 yil once aldigimiz bilgisayarda 460GB HDD vardi ve gecen haftaya kadar hic degistirmemistik. Windows 8.1 isletim sisteminde bile hicbir sey yuklu degilken bir dakikadan uzun surede zor aciliyordu. Tarayicilardaki sitelerin yuklenmeme sebebi internetimiz degil, HDD'nin siteyi yukleyememesinden dolayi oldugunu bizzat kendimiz ogrendik. 460GB HDD yerine 240GB SSD aldik ve abartisiz 10 saniyede acildi bilgisayar.

Sistemim:
  • i3 550 3.20GHz
  • Radeon 5570 2 GB.
  • 2X 2 GB DDR3 RAM.
  • 240GB WD Green SSD.
  • MSI H55M-E23
Aynen site bile yuklenmiyor, aklınıza gelebilecek en ufak işlemde bile gecikme, donma kasma yaşıyorum. Sizinle tek farkı bilgisayar hızlı açılıyor. 10 saniyeyi geçmiyordur belkide açılması ama anlamadım galiba dediğiniz gibi ömrü bitmiş HDD nin

Geri
Yukarı