Bilgisayar HDD'i Okumuyor

MaxiGG

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın işletim sistemini ve anakartını değiştirdikten sonra bilgisayarı her açtığımda harddiski bazen okuyor bazen okumuyor. Okumadığında tekrar kapatıp açtığımda sorun düzeliyor. Eğer düzelmezse tekrar kapatıp açıyorum ve düzeliyor :D BIOS güncellemesini de yaptım ancak devam ediyor. Çözümü nedir?

Bilgisayarımın işletim sistemini ve anakartını değiştirdikten sonra bilgisayarı her açtığımda harddiski bazen okuyor bazen okumuyor. Okumadığında tekrar kapatıp açtığımda sorun düzeliyor. Eğer düzelmezse tekrar kapatıp açıyorum ve düzeliyor :D BIOS güncellemesini de yaptım ancak devam ediyor. Çözümü nedir?
Kabloları sağlam taktığına emin misin? SATA kablosunun iki ucunu da sıkı sıkıya oturduğuna emin ol. Güç kablosunu da.

Ayrıca HD Tune Pro, HD Sentinel ile sağlık testi yapip atar mısın?

Madem sorun var, konu açıyorsun. Tüm sistemini yaz. Bilelim.

Kabloları sağlam taktığına emin misin? SATA kablosunun iki ucunu da sıkı sıkıya oturduğuna emin ol. Güç kablosunu da.

Ayrıca HD Tune Pro, HD Sentinel ile sağlık testi yapip atar mısın?

Madem sorun var, konu açıyorsun. Tüm sistemini yaz. Bilelim.
Evet kabloları sağlam bi sıkıntı yok. Dedğiniz programa bakıcam şimdi teşekkürler.
Disk yönetiminde gözüküyor mu?
Evet gözüküyor.

Evet kabloları sağlam bi sıkıntı yok. Dedğiniz programa bakıcam şimdi teşekkürler.

Evet gözüküyor.
Tüm sistemini yazar mısın? Mobilde imza gözükmüyor. İmzamda yaziyor diye düşünüyorsan, öyle düşünme :)

Temiz kurulum yaptın mı anakart değişikliği sonrası?

Evet gözüküyor.
Bu video tam olarak sorununuzu karşılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm sistemini yazar mısın? Mobilde imza gözükmüyor. İmzamda yaziyor diye düşünüyorsan, öyle düşünme :)

Temiz kurulum yaptın mı anakart değişikliği sonrası?
Anakart Asus Rog Strix B365F
İşlemci Intel Core i7-9700F 3.0 GHz
RAM 16GB HyperX Fury 2666MHz
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1050Ti

Sorununuz düzeldimi?🙂
Videoya baktım, uyguladım. Bundan sonra ki açıp kapatlarımda bakacağım artık. Örneğin bazen 3 defa üst üste açıp kapıyorum sorun olmuyor diski okuyor. Ama ertesi gün açıyorum 2 defa diski okumuyor 3. de okuyor. Harddisk'te bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum dediğim gibi anakart ve işlemci değişikliğinden sonra böyle oldu ve formatta atmadım mavi ekran vermediği için, belki o yüzdendir diye düşünüyorum.

İnternette baktım, temiz kurulum tavsiye ediliyor anakart değişim sonrası.

Ama sizin sorununuz farklı sanırım. Farklı bir SATA portuna takip dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı