Bilgisayar HDD'yi görmüyor

Vallahi dönüyor mu taklami atıyor bilmiyorum ama ses geliyor devamlı diskten.
Cızırtı şeklinde bir ses ise hard disklerden gelir zaten o sesler. Ama klik sesleri gibi sesler geliyorsa üşütmüştür. :D Nasıl sesler geliyor bilmiyorum ama normalden farklı sesler geliyorsa belki motoruna bir şey olmuş olabilir. Temizlik yaparken sıvı kaçmış olabilir mi? Sıvı bir şey kullandınız mı? Eğer sıvı girdiyse zaten yanmıştır çoktan. :D

Cızırtı şeklinde bir ses ise hard disklerden gelir zaten o sesler. Ama klik sesleri gibi sesler geliyorsa üşütmüştür. :D Nasıl sesler geliyor bilmiyorum ama normalden farklı sesler geliyorsa belki motoruna bir şey olmuş olabilir. Temizlik yaparken sıvı kaçmış olabilir mi? Sıvı bir şey kullandınız mı? Eğer sıvı girdiyse zaten yanmıştır çoktan. :D
Disk tekerleri falan hasar vermiş olmasın da. Ahım şahım önemli veriler varsa bilindik yerlere müracat edip bi kurtarma denemesi yapılabilir belki.

Belki kurtarma yolları vardır ama içinde önemli verileriniz var ise hemen ümitsizliğe kapılmayın. :)

Disk tekerleri falan hasar vermiş olmasın da. Ahım şahım önemli veriler varsa bilindik yerlere müracat edip bi kurtarma denemesi yapılabilir belki.
Eğer öyle imkanlar varsa çok güzel. Ama İnşAllah disk çalışınca çizilmemiştir.

Ben bu bozulma aşamasını çözemedim PSU'daki tüm SATA kablolarını taktım DVD ROM yedek disk SSD küçük parçayı anakarta taktım normalde hiç takmamistim onu macera olsun dedim harbiden macera oldu.

Geri
Yukarı