Bilgisayar hem sistemin sesini hem mikrofon sesini alıyor

Nenya

Hectopat
Daha fazla  
Ses kaydederken veya Discord üzerinden arkadaşlarımla konuşurken bilgisayar sistemin sesini de iletiyor. Böylece dinlediğim müziği, izlediğim videoları arkadaşlarım da duyuyor. Kulaklığın tuşu üzerinden mikrofonu susturduğum zaman dahi onlara müzik sesi gidiyor. Ses ayarlarından Stereo Mix'i devre dışı bıraktım herhangi bir fark olmadı. Realtek Audio Console üzerinde buna dair bir ayar da bulamadım (ekte Realtek Audio Console ayarlarını görebilirsiniz). Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bir bilgisi olan var mıdır acaba?

Ek Açıklama 2020-07-27 005942.png
Ek Açıklama 2020-07-27 010001.png

Real tech Audio ile ayar yapabilirsiniz bunun için DSB ayarları var anakartınızın ses kartını da yğklüyebilirsiniz. Real tech aharlınıda atabilir misiniz.
Ses sürücülerini anakartın sitesinden indirdim. Fotoğraflarını attığım ayarlar dışında bir ayar yok, yalnızca Windows üzerinden değiştirilebilen ayarlar var.
Bu sorun kesinlikle kayıttan mikrofonlar ile ilgili ben mikrofonu sadece masaüstü kaydetsin diye kayıtlardan bir tane özellik vardı onu açmıştım.
Böyle bir ayarı çok aradım fakat bulamadım. Nerde olduğunu hatırlıyorsanız söyleyebilir misiniz?

Evet bahsettiğim ayar bu orada gürültü tutmayı etkinleştirir misin bu arada kulaklıkla mikrofon mu yoksa ayrı mı?
Etkinleştirdim herhangi bir değişiklik yok. Kulaklığın mikrofonunu kullanıyorum.
@Recep Baltaş Bu konu sosyalde birkaç kere daha açılmış lakin kimse bi çözüme ulaşamamış. Yardımcı olabilir misiniz?
Bugün 2 arkadaşımda daha aynı sorunla karşılaştım. Sadece kendileri farkında değillermiş. Realtek sürücüsü ile alakalı bir sorun olabilir mi acaba diye düşünmekteyim.
Ek Açıklama 2020-07-28 233746.png
Realtek HD Audio ve Realtek Audio Console'u silip tekrar kurdum. Ardından Relatek Audio Console, Mikrofon Efekti başlığı altındaki 2 seçeneği aktif ettim. Sorun çözüldü. Realtek HD Audio sürücüsünü anakartınızın sitesinden, Realtek Audio Console'u ise Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.
Ek Açıklama 2020-07-28 233746.png
Realtek HD Audio ve Realtek Audio Console'u silip tekrar kurdum. Ardından Relatek Audio Console, Mikrofon Efekti başlığı altındaki 2 seçeneği aktif ettim. Sorun çözüldü. Realtek HD Audio sürücüsünü anakartınızın sitesinden, Realtek Audio Console'u ise Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı